0

Serie A: Juventus nadigrao i pobijedio Milan

Nogometaši Juventusa pobijedili su potpuno zasluženo Milan s 2-0 u derbiju 6. kola talijanske Serije A odigranom u Torinu.

Juventus je uputio 19 udaraca prema golu Milana, 7 u okvir, dok je Milan samo četiri puta zapucao prema suparničkom golu, a samo jednom u okvir gola. Već i ovaj podatak pokazuje koliko je Juve bio bolji u ovom meču, u kojem je po prvi puta protiv svog dugogodišnjeg kluba Milana zaigrao Andrea Pirlo, ljetno pojačanje Juventusa.

Svejedno, ''Stara dama'' je do prvog pogotka na utakmici stigla tek u 87. minuti. Bio je to dosta sretan ''fliper'' gol kojeg je postigao Claudio Marchisio, da bi u trećoj minuti sudijske nadoknade isti igrač poentirao i za konačnih 2-0, uz vrlo lošu reakciju golmana Milana Abbiatija koji je ispustio loptu.

Dodajmo još da je u 89. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Milanov ganski veznjak Kevin-Prince Boateng.

Juventusu je ovo druga pobjeda u međusobnim susretima protiv Milana u prvenstvu u zadnjih pet mečeva. Milan je u tom periodu slavio tri puta.

Ovom pobjedom je Juventus skočio na prvo mjesto na tabeli s 11 bodova, koliko ima i Udinese na drugom mjestu. Milan zauzima tek 15. mjesto s 5 bodova.

Serie A, 6. kolo:

Juventus – Milan 2-0 ( Marchisio 87, 90+3) Novara – Catania 3-3 (Rigoni 49, Morimoto 66, Jeda 85 / Lergottaglie 14, Lodi 56, Gomez 90+1) Fiorentina – Lazio 1-2 (Cerci 8 / Hernanes 28, Klose 83) Cesena – Chievo 0-0 Lecce – Cagliari 0-2 (Ribeiro 10, Biondini 40) Palermo – Siena 2-0 (Migliaccio 19, Hernandez 90+4-11m) Parma – Genoa 3-1 (Giovinco 29, 42-11m, Morrone 50 / Palacio 90+2-11m) Udinese – Bologna 2-0 (Benatia 29, Di Natale 72-11m)