12

Serie A: Juventus na vrhu tabele

Detalj sa meča Livorno - Juventus (Foto: AFP)
Nogometaši Juventusa zasjeli su na čelo tabele u talijanskom nogometnom prvenstvu makar na jedan dan. U 13. kolu torinske su "zebre" slavile na gostovanju kod Livorna 2-0.

Golove za aktualne prvake postigli su Fernando Llorente i Carlos Tevez, pa su tako 11. ovosezonskom pobjedom prestigli dosad vodeću Romu za dva boda. (Roma svoju utakmicu 13. kola protiv Cagliarija igra u ponedjeljak, op.a.).

Oba je gola Juventus dao u drugom poluvremenu. Prvi je Llorente pogodio s nekih osam metara iz voleja nakon ubacivanja Paula Pogbe, dok je kod drugog gola španski napadač lijepo smirio loptu i potom ju namjestio Tevezu. Prizemni udarac Argentinca malo unutar kaznenog prostora završio je potom u mreži tik uz stativu.

Atalanta je poražena na gostovanju kod Sassuola 2-0, iako su domaćini u završnici igrali bez isključenog Luce Anteija (od 76. minute). Do trenutka njegovog isključenja Sassuolo je dao dva gola u razmaku od samo četiri minute preko Simonea Zaze i Domenica Berardija.

Lazio našeg Senada Lulića se poraza na gostovanju kod Sampdorije spasio u četvroj minuti sudijske nadoknade golom Lorika Cane. Završilo je 1-1, a Lazio je od 46. minute igrao s igračem više nakon isključenja Nenada Krstičića. Lulić je odigrao čitavu utakmicu za rimski sastav, a u 69. minuti je zaradio i žuti karton.

Udinese je na svom Friuliju savladao Fiorentinu s minimalnih 1-0. Jedini je gol na susretu djelo Thomasa Heurtauxa iz 34. minute.

Serie A, 13. kolo:

Livorno - Juventus 0-2 (Llorente 63, Tevez 75) Sampdoria - Lazio 1-1 (Soriano 67 / Cana 90+4) Sassuolo - Atalanta 2-0 (Zaza 64, Berardi 67) Torinto - Catania 4-1 (Immobile 10, El Kaddouri 34, 61, Moretti 58 / Leto 50) Udinese - Fiorentina 1-0 (Heurtaux 34) Bologna - Inter (kasnije)

1. Juventus 13 11 1 1 28-10 +18 34
  2. Roma 12 10 2 0 26-3 +23 32
  1. Napoli 13 9 1 3 24-12 +12 28
  2. Inter 12 7 4 1 29-12 +17 25
  3. Fiorentina 13 7 3 3 24-15 +9 24
  4. Hellas Verona 13 7 1 5 22-20 +2 22
  5. Genoa 13 5 3 5 14-15 -1 18
  6. Lazio 13 4 5 4 17-17 0 17