Peto kolo
0

Serie A: Genoa s igračem manje upisala prvi poraz

Nogometaši Chieva u Veroni su pobijedili Genou 2-1 u nedjeljnoj ranoposlijepodnevnoj utakmici petog kola talijanske Serije A i privremeno od nje preuzeli vrh tabele.

Davide Moscardelli zabio je glavom pobjednički pogodak u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena. Isti je igrač u srijedu donio Chievu domaću 1-0 pobjedu nad Napolijem.

Na 1-1 za domaćine je izjednačio Sergio Pellissier u 74. minuti, čime se iskupio za promašeni 11-erac koji mu je u 60. minuti fantastično skinuo francuski golman gostiju Sebastien Frey.

Sam ga je Pellissier iznudio minutu ranije prouzročivaši također isključenje gostujućeg braniča Darija Dainellija.

Đenovljani su vodili od 48. minute, kada je već četvrti ovosezonski pogodak postigao 27-godišnji argentinski reprezentativac Rodrigo Palacio, trenutno prvi strijelac Serije A.

Genoa je nakon ovog poraza s prvog pala na šesto mjesto prvenstvene tabele. Prvoplasiranih šest ekipa nakon nepotpunoga šestog kola (realno četvrtog jer je prvo odgođeno zbog štrajka) vodi sa sedam skupljenih bodova.

Serie A, 5. kolo:

Chievo – Genoa 2-1 (Pellissier 74, Moscardelli 90 / Palacio 48) Kasnije:Atalanta – Novara Cagliari – Udinese Catania – Juventus Lazio – Palermo Siena – Lecce Parma – Roma Redoslijed: 1. Chievo 7, 2. Udinese 7 (-1), 3. Napoli 7, 4. Fiorentina 7, 5. Juventus 7 (-1), 6. Genoa 7, 7. Palermo 6 (-1).