0

Serie A: Fiorentina rutinski protiv Torina, Prcić ušao u finišu

Nakon dva vezana poraza Fiorentina je u 21. kolu Serie A na svom Artemio Franchiju rezultatom 2:0 savladala Torino.

Izabranici Paula Souse bili su pod imperativom pobjede pošto su meč dočekali s dva vezana poraza od Milana (2:0) u gostima i Lazija (3:1) kod kuće.

Fiorentini je odgovarala statistika koja kaže da Torino na Artemio Franchiju u utakmicama Serie A nije slavio još od 1976. godine. Viole su povele u 24. minuti preko Iličića i nagovijestile da će se neslavni niz Torina nastaviti. Pobjedu je osigurao Rodriguez u 83. minuti

Povremeni bh. reprezentativac Sanjin Prcić u igru je ušao u 81. minuti umjesto Basellija. Ovo je tek drugi nastup Prcića u Seriji A ove sezone. Prethodno je igrao protiv Lazija u devetom kolu kada je također ušao s klupe.