21

Serie A: Dybala donio pobjedu Juventusu protiv Milana

(Foto: EPA)
Juventus i Milan su u 13. kolu talijanske Serije A odigrali jedan od najvećih derbija u Italiji. Juve je pobijedio 1:0 i preskočio Milan na tabeli.

Milan je došao u goste Juventusu da se nadigrava, a Kucka je u 6. minuti uputio prvi udarac, koji je završio iznad gola golmana Buffona. Četiri minute kasnije je nakon solo akcije šutirao Dybala dva puta, no, odbrana Milana je pravovremeno intervenisala.

U 22. minuti je Bonaventura šutirao ka golu Juventusa, gdje je siguran bio iskusni Buffon. Domaći su zaprijetili tri minute kasnije preko Marchisija, koji je šutirao s ruba šesnaesterca, a mladi Milanov golman Donnarumma sjajno intervenisao.

Veliku priliku za vodstvo Milana propustio je Cerci u 28. minuti nakon asistencije Bonaventure. Osam minuta kasnije je svoj udarac isprobao Juventusov nogometaš Pogba, ali je i on bio neprecizan. Više sreće potom nisu imali Mandžukić i Hernanes.

Najbolju priliku do tog trenutka za Juventus je imao Hernanes iz slobodnog udarca, šutirao je odlično, ali je još bolje odbranio Donnarumma.

Prvo poluvrijeme u Torinu završeno je bez golova.

Na pravu priliku u drugom poluvremenu čekalo se do 62. minute, Pogba je ušao u šesnaesterac i šutirao pod prečku, ali se ponovo odbranom istakao Donnarumma.

Ipak, mladi golman je kapitulirao u 65. minuti kada je Dybala pogodio mrežu Milana nakon asistencije Alexa.

Mogao je Milan do izjednačenja u 72. minuti, no, Kucka je šutira iznad prečke Juventusovog gola. Potom je uzvratio Juve preko Pogbe, čiji je snažan udarac izblokirala odbrana Stare dame.

Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao. Juventus je upisao minimalnu pobjedu protiv Milana.

Juve je sada na 6. mjestu na tabeli sa 21 bodom, dok je Milan sedmi sa 20 osvojenih bodova.