15

Serie A: Četvrta uzastopna pobjeda Milana

Philippe Mexes (Foto: AFP)
Nogometaši Milana uspjeli su vezati i četvrtu uzastopnu pobjedu. U 33. kolu Serie A na San Siru su savladali posljednjeplasiranu Cataniju 1-0.

Gol vrijedan tri boda za Rossonere je postigao Riccardo Montolivo u 23. minuti. Pogodio je Montolivo dalekometnim prizemnim udarcem s tridesetak metara i iznenadio argentinskog golmana Mariana Andujara.

Bio mu je to treći ovosezonski gol, drugi protiv Catanije i prvi od 19. kola kada je strijelac bio Sassuolu. Pokazalo se da je to bio i jedini pogodak na susretu iako je bilo prilika na obje strane.

Posljednjeplasirana Catania igrala je od 78. minute bez isključenog Fabiana Rinauda, a na kraju je morala potpisati šesti uzastopni poraz u debitantskoj utakmici novog trenera Maurizia Pellegrina koji je naslijedio Rolanda Marana.

Milanu je pobjeda donijela skok sa 11. na osmo mjesto ligaške tabele.

Serie A, 33. kolo:

Milan - Catania 1-0 (Montolivo 23.)

Livorno - Chievo 2-4 (Siligardi 6., Paulinho 34. – 11m / Paloschi 9., 45., 56. – 11m, Thereau 23.) Napoli - Lazio 4-2 (Mertens 41., Higuain 50. – 11m, 67., 94. / Lulić 21., Onazi 82.) Sampdoria - Inter 0-4 (Icardi 13., 63., Samuel 61., Palacio 79.) Torino - Genoa 2-1 (Immobile 92., Cerci 93. / Gilardino 85.) Verona - Fiorentina 3-5 (Sala 14., Toni 73. – 11m, Gonzalez 91. / Cuadrado 31., Aquilani 44., 86., Valero 63., Matri 83. – 11m)

1. Juventus 32 27 3 2 69-22 +47 84
  2. Roma 33 24 7 2 68-19 +49 79
  3. Napoli 33 20 7 6 63-35 +28 67
  1. Fiorentina 33 17 7 9 56-37 +19 58
  2. Inter 33 13 14 6 55-35 +20 53
  3. Parma 33 13 12 8 53-42 +11 51
  4. Torino 33 13 9 11 49-42 +7 48
  5. Milan 33 13 9 11 50-44 +6 48