0

Serie A: Četiri gola u remiju Milana i Empolija

U 21. kolu Serie A Milan je u gostima remizirao protiv Empolija (2:2) iako je dva puta bio u prednosti.

Tim Siniše Mihajlovića stigao je do prednosti u osmoj minuti preko Bacce, ali je do kraja poluvremena Empoli izjednačio preko Zielinskog.

Do nove prenosti Milan je stigao u 58. minuti kada je pogodio Bonaventura na asistenciju Nianga. Konačnih 2:2 postavio je Maccarone u 61. minuti.

Ovo je bio deseti uzatopni ligaški meč Milana u kojem je ostao neporažen protiv Empolija u gostima. U tih deset mečeva Rossoneri su zabilježili po pet pobjeda i remija.

Ranije su remi upisali Frosinone i Atalanta u meču bez golova. Oba tima su tako nastavila katastrofalne nizove bez ligaške pobjede. Frosinone već sedam mečeva ne zna za pobjedu, a Atalanta šest mečeva.