0

Serie A: Cagliari u dramatičnoj utakmici slavio protiv Sampdorije

Piše: Edin Isanović
U posljednjoj utakmici 6. kola talijanske Serie A Cagliari je na svom stadionu slavio protiv Sampdorije rezultatom 2:1.

Domaći su težili da u ranoj fazi utakmice doću do gola koji bi odredio dalji tok meča. Ipak, gosti su uspješno odoljevali sve do 37. minuta kada Galvao pogađa za 1:0. U tim trenucima posljednji bedem Sampdorije nije bio na visini zadatka.

Prvih 45 minuta okončano je vodstvom Cagliarija koji će se u ovoj sezoni boriti za opstanak u društvu najboljih.

U drugom poluvremenu domaći su više računa vodili o svom golu, a pokušavali su iz kontranapada da ugroze gol Sampdorije.

Sve do 87. minute semafor je pokazivao 1:0. No, onda gosti dolaze do poravnanja. Alvarez je prezicnim šutem pogodio mrežu domaćih. U tim trenucima činilo se kako će rivali podijeliti podove. Ipak, u narednom napadu rezervista Melchiorri je iskoristio grešku odbrane gostiju i pogodio je za konačnih 2:1.

Cagliari je na taj način stigao do kompletnog plijena. Sada imaju sedam bodova i dijele 13. mjesto sa Udineseom. Pobjegli su iz opasne zone. S druge strane, Sampdoria ima šest bodova i zauzima 16. mjesto na tabeli.