0

Serie A: Atalanta šokirala Inter, ''petarda'' Sampdorije

Nogometaši Atalante priredili su iznenađenje pobjedom u gostima kod Intera 2-1 u 29. kolu talijanskog prvenstva.

Inter nije slavio protiv Atalante od 2010. godine, a nije ni ovog puta, iako su domaći nogometaši uz jedan pogodak, koji je postigao Icardi u 36. minuti, još četiri puta pogodili okvir gola.

Atalanta je do četvrte uzastopne ligaške pobjede, što joj je najbolji niz ove sezone, stigla golovima Giacoma Bonaventure, u 35. i 90. minuti.

Sampdoria je kao domaćin razbila Veronu s 5-0. Roberto Soriano bio je dvostruki strijelac. Za mekipu Siniše Mihajlovića, to je treća pobjeda u zadnje četiri runde.

Udinese je kao domaćin svladao Sassuolo 1-0 pogotkom veterana Antonija Di Natalea u 26. minuti. Isti igrač nije iskoristio kazneni udarac u 36. minuti, dok je za goste priliku s bijele tačke propustio realizirati Sergio Floccari u 72. minuti.

Bologna je također bila uspješni domaćin, pobijedila je Calgiari 1-0.

Serie A, 29. kolo:

Parma - Genoa 1-1 (Schelotto 31 / Cofie 21) Bologna – Cagliari 1-0 (Christodoulopoulos 78 – 11 m) Inter – Atalanta 1-2 (Icardi 36 / Bonaventura 35, 90) Sampdoria – Verona 5-0 (Sansone 4, Renan 23, Soriano 38, 48, Palombo 58) Udinese – Sassuolo 1-0 (Di Natale 26) Napoli – Fiorentina (18.30) Catania – Juventus (20.45) Lazio – Milan (20.45)

Redoslijed: 1. Juventus 75 (-1), 2. Roma 64 (-1), 3. Napoli 58 (-1), 4. Fiorentina 48 (-1), 5. Inter 47, 6. Parma 47 (-1)…