0

Seria A: Torino bolji od Juventusa u gradskom derbiju, remi Lazija i Chieva

(Foto: EPA)
Prvi današnji susret 32. kola Serije A odigrali su Atalanta i Empoli na stadionu u Bergamu.

Iako su domaći igrači imali ulogu blagog favorita, Empoli je bez zasluženo došao do jednog boda. Meč je okončan rezultatom 2:2.

Gosti su imali vodstvo 1:0 i 2:1, ali su domaći u oba navrata uspjeli izjednačiti rezultat. Gol za 2:2 u sudijskoj nadoknadi vremena postigao je Denis. Prethodno je strijelac za Atalantu bio Gomez, odnosno Saponara i Maccarone za goste.

Genoa nije imala problema sa Cesenom pobijedivši rezultatom 3:1 pred svojim navijačima. Strijelci za pobjedu domaćeg tima bili su Bartolacci, Perotti iz penala i Pavoletti. Jedini pogodak za goste bio je djelo Carbonera. U poraženom timu 80 minuta odigrao je Milan Đurić.

Pomalo iznenađujuće Chievo je otkinuo jedan bod na gostovanju kod Lazija. Meč je okončan rezultatom 1:1. Klose je domaći tim doveo u vodstvo u finišu prvog poluvremena, dok je konačnih 1:1 postavio Paloschi petnaest minuta prije kraja. Senad Lulić je igrao do 82., a Ervin Zukanović do 46. minute.

Verona je bez Ivana Martića na domaćem terenu slavila protiv Sassuola rezultatom 3:2. Gomez i dva puta Luca Toni pogađali su za domaćina, dok je Moras na drugoj strani postigao autogol, uz pogodak Flora u samom finišu meča.

Prekrasan pogodak Pirla iz slobodnog udarca nije bio dovoljan lideru Juventusu za nešto više u gradskom derbiju protiv Torina.

Golovima Darmiana i Quagliarelle domaći igrači preokrenuli su rezultat i osvojili tri zaslužena boda.

Rezultati:

Atalanta – Empoli 2:2 Genoa – Cesena 3:1 Lazio – Chievo 1:1 Parma – Palermo 1:0 Torino – Juventus 2:1 Verona – Sassuolo 3:2