0

Seria A: Roma trijumfom nad Udineseom zadržala drugo mjesto na tabeli

(Foto: EPA)
Mrtva trka Rome i Lazia za drugo mjesto u Seriji A koje garantuje direktan plasman u Ligu prvaka nastavljena je novim trijumfima rimskih klubova.

Nakon što je Lazio sinoć kao gost minimalnim rezultatom porazio Sampdoriju, Vučica je večeras rezultatskim preokretom pobijedila Udinese na domaćem terenu rezultatom 2:1.

Hrvatski internacionalac Stipe Perica postigao je pogodak za vodstvo Udinesea već u 19. minuti nakon greške Manolasa.

U samom finišu prvog poluvremena Roma je uspjela izjednačiti. Začetnik akcije bio je reprezentativac BiH Miralem Pjanić koji je dodao do Tottija, a ovaj loptu proslijedio do strijelca Nainggolana koji ju je zakucao pod prečku gostujućeg gola.

Smušenost odbrane Udinesea u 65. minuti iskoristio je Torosidis pogodivši za konačnih 2:1.

U timu Rome 87 minuta odigrao je Miralem Pjanić.