1

Seria A: Prvi trijumf Frosinonea, Sampdoria poražena u Bergamu

Posljednja dva meča šestog kola Serije A odigrana su večeras, a u oba slučaja trijumfe su ostvarili domaći timovi.

Frosinone je rezultatom 2:0 porazio Empoli. Mreže su tokom prvog poluvremena mirovale, da bi domaći tim u nastavku postigao dva pogotka za trijumf. Prvo je u 58. minuti za 1:0 pogodio Dionisi, da bi konačan rezultat utakmice postavio Soddimo dvadeset minuta prije kraja. Svih 90 minuta u timu Frosinonea odigrao je Danijel Pavlović.

U drugom današnjem susretu Atalanta je rezultatom 2:1 porazila Sampdoriju. Prvi pogodak na utakmici postignut je u ranoj fazi, a sopstvenu mrežu pogodio je Moisander, da bi u samom finišu trijumf potvrdio German Denis. Konačnih 2:1 postavio je Soriano u sudijskoj nadoknadi vremena. Vrijedi spomenuti još jedan zapažen nastup Ervina Zukanovića. Bh. reprezentativac je u finišu utakmice odličnim šutem na muke stavio domaćeg golmana, ali se mreža ipak nije zatresla.