Seria A: Pjanić asistent u remiju Rome i Sassuola, Inter lider nakon četiri kola

20.9.2015. u 16:57
27
23
27
Prvi današnji susret četvrtog kola Serije A u Veroni su odigrali domaći Chievo i Inter.
Četvrti uzastupni trijumf dovoljan za lidersku poziciju ostvario je tim iz Milana koji je pobijedio rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici u finišu prvog poluvremena postigao je Icardi.

Novajlija Frosinone poražen je i četvrti put uzastupno, ovog puta na gostovanju u Bologni rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mounier. Danije Pavlović je u poraženom timu odigrao svih 90 minuta.

Pobjedu je konačno ostvario i Juventus na gostovanju u Genovi rezultatom 2:0. Gosti su poveli autogolom Lamanne u finišu prvog poluvremena. Potom je kod domaćina isključen Izzo što je znatno olakšalo posao gostima koji su u nastavku golom Pogbe iz penala potvrdili trijumf.

S dva pogotka odličnog Quagliarelle Torino je kao domaćin porazio Sampdoriju rezultatom 2:0. Sanjin Prcić i Ervin Zukanović nisu nastupili, a meč su odgledali sa klupa za rezervne igrače.

Roma nije uspjela ostvariti pobjedu na Sassuolom na domaćem terenu, a meč je okončan rezultatom 2:2. Defrel je goste doveo u vodstvo, izjednačio je Totti, da bi u finišu novo vodstvo gostima donio Politano. Konačnih 2:2 postavio je Salah početkom drugog poluvremena. Edin Džeko je u timu Rome odigrao 20 minuta, dok je Miralem Pjanić odigrao svih 90 minuta, asistiravši za prvi pogodak Vučice.