2

Seria A: Peti uzastupni trijumf Lazija, Fiorentina preokretom do pobjede nad Milanom

(Foto: EPA)
Lazio u posljednje vrijeme igra u odličnoj formi. Klub iz Rima ostvario je peti uzastupni trijumf u Seriji A, ovog puta nad Torinom na gostujćem terenu rezultatom 2:0.

Rimljani su utakmicu riješili za svega šest minuta, u razmaku od 72. do 78. minute kada je dva pogotka postigao najbolji igrač utakmice Brazilac Anderson.

Sjajnu solo akciju Anderson je pretvorio u gol u 72. minuti

Šest minuta kasnije Klose je imao ulogu asistenta, a Anderson udarcem iskosa sa lijeve strane postavio konačnih 2:0. U pobjedničkom timu nakon dva ipo mjeseca pauze za meč je konkurisao Senad Lulić koji ipak nije ulazio u igru.

U drugom večerašnjem susretu Fiorentina je nakon rezultatskog preokreta porazila Milan, a meč je okončan rezultatom 2:1. Tim Pippa Inzaghija poveo je golom Mattije Destra u 56. minuti.

Sedam minuta prije kraja izjednačio je Rodriguez udarcem glavom nakon centaršuta Joaquina sa desne strane.

Konačnih 2:1 u sudijskoj nadoknadi vremena postavio je asistent kod prvog pogotka Viola Joaquin.