1

Seria A: Napoli ponizio Milan, Fiorentina usamljena na vrhu

(Foto: EPA)
Nakon trijumfa nad Juventusom u prošlom kolu, fudbaleri Napolija ostvarili su još jednu vrijednu pobjedu, ovog puta nad Milanom visokim rezultatom 4:0 na gostujućem terenu.

Gosti su u ranoj fazi meča poveli pogotkom Allana što je ujedno bio u rezultat prvog poluvremena. U nastavku gosti uspijevaju postići još tri pogotka, a prvi je bio djelo Insignea u 48. minuti. Isti igrač u 67. minuti povisio je na 0:3, da bi konačnih 0:4 postavio Ely autogolom u 77. minuti.

Odličnu formu četvrtim uzastopnim trijumfom portvdila je Fiorentina koja se nakon večerašnje pobjede nad Atalantom rezultatom 3:0 usamila na čelu tabele. Gosti iz Bergama od pete minute večerašnje utakmice igrali su sa deset igrača pošto je crveni karton zaradio Paletta koji je skrivio jedanaesterac.

Siguran izvođač za 1:0 bio je Josip Iličić. Deset minuta prije kraja prvog poluvremena povisio je Valero, da bi trijumf u samom finišu potvrdio Verdu.