0

Seria A: Inter u derbiju uspješniji od Rome, asistencija Miralema Pjanića

(Foto: EPA)
Vrlo dobru fudbalsku predstavu publici su večeras na Giuseppe Meazza stadionu u Milanu podarili domaći Inter i Roma.

Na kraju su se radovali fudbaleri Intera koji su do pobjedonosnog pogotka došli u 88. minuti. Tim Roberta Mancinija u vodstvo je došao već u 15. minuti lijepim pogotkom Hernanesa.

U 63. minuti Roma dolazi do izjednačenja. Asistenciju je upisao Miralem Pjanić, dok je pogodak postigao Radja Nainggolan. Reprezentativac BiH je pravovremenim pasom vanjskim dijelom stopala u gol priliku gurnuo belgijskog internacionalca koji je snažnim i preciznim udarcem izjednačio rezultat.

U 86. minuti veliku priliku za pogodak propustio je sebični Icardi koji se dvije minute poslije ipak iskupio i svojim 17. golom sezone na asistenciju Lukasa Podolskog postavio konačnih 2:1.

U ranijem terminu identičnim rezultatom Udinese je porazio Milan. Strijelci za pobjednički tim bili su Pinzi i Badu, dok je jedini pogodak Milana bio djelo Pazzinija u samom finišu utakmice.