4

Seria A: Fenjeraš otkinuo bod na Olimpicu, Inter i Genoa ubjedljivi

(Foto: EPA)
Današnji program u 23. kolu Serije A započeli su Milan i Empoli na San Siru.

Iako je domaćin imao ulogu favorita, Empoli je uspio osvojio jedan bod, i to veoma dragocijen u borbi za opstanak.

Destro je u finišu prvog poluvremena bio strijelac za Milan, dok je bod gostima donio Maccarone u 68. minuti susreta.

Važnu pobjedu na gostovanju u Bergamu ostvario je Inter rezultatom 4:1. Već u drugoj minuti Shaqiri je pogodio iz penala za 0:1, a do poluvremena u strijelce se kod Atalante upisao Moralez, te Guarin kod Intera. Svojim drugim pogotkom Guarin, te Palacio u nastavku su potvrdili trijumf gostujućeg tima.

Golom Candreve iz penala Lazio je kao gost porazio Udinese. U timu iz Rima zbog povrede ni ovog puta nije bilo Senada Lulića.

Dugi niz bez pobjede Genoa je konačno prekinula porazivši na domaćem terenu Veronu rezultatom 5:2. Dva pogotka veteran Luce Tonija Veroni nisu bila dovoljna za nešto više, pošto su za domaći tim pogađali Agostino koji je pogodio sopstvenu mrežu, dva puta Niang, Bertolacci, te Perotti. Ivan Martić u timu Verone nije ulazio u igru.

Roma na svom Olimpicu nije uspjela poraziti fenjeraša Parmu. Meč je okončan rezultatom 0:0, a Miralem Pjanić zbog bolesti nije konkurisao za današnju utakmicu.

Rezultati:

Milan – Empoli 1:1 Roma – Parma 0:0 Atalanta – Inter 1:4 Genoa – Verona 5:2 Torino – Cagliari 1:1 Udinese – Lazio 0:1