10

Seria A: Drugi trijumf Juventusa, Lazio u finišu slomio otpor Frosinonea

Konačno su po volji svojih navijača odigrali i fudbaleri Juventusa koji su rezultatom 3:1 porazili Bolognu na domaćem terenu.

Meč nije započeo dobro za klub iz Torina. U petoj minuti Bologna je povela golom Mouniera. Do kraja prvog poluvremena Stara dama je uspjela izjednačiti pogotkom Alavara Morate.

U nastavku domaći igrači uspijevaju slomiti otpor Bologne. Pogodak za 2:1 postigao je Dybala iz jedanaesterca, dok je konačnih 3:1 postavio Khedira u 63. minuti susreta.

Uz dosta poteškoća pobjedu je na domaćem terenu ostvario i Lazio nad Frosinoneom. Rimljani su do trijumfa došli golovima postignutim u posljednjih deset minuta utakmice. Strijelci su bili Keita u 80. minuti i Đorđević koji je pogodio u sudijskoj nadoknadi. Svih 90 minuta u timu Lazija odigrao je Senad Lulić.