4

Seria A: Chievo i Roma podijelili bodove, Udinese uspješniji od Torina

(Foto: EPA)
Jedan od najzanimljivijih mečeva 26. kola italijanske Serije A, onaj između Chieva i Rome igran u Veroni nije ponudio pogotke.

Utakmica u kojoj su nastupili dvojica bh. internacionalaca okončana je najnepopularnijim rezultatom. Ervin Zukanović u timu Chieva odigrao je svih 90 minuta, dok je na drugoj strani roviti Miralem Pjanić ušao u 78. minuti.

Jedan od najzanimljivijih mečeva odigrali su Udinese i Torino. Trijumfovao je tim iz Udina rezultatom 3:2. Gosti su poveli u 15. minuti golom Quagliarelle, a dvije minute kasnije na 1:1 izjednačio je Di Natale.

U 25. minuti Molinaro je postigao autogol za vodstvo Udinesea rezultatom 2:1. U 49. minuti bilo je 3:1, a pogodak je ovog puta postigao Wague. Konačnih 3:2 postavio je Benassi u finišu utakmice.

Empoli je pogotkom Barbe uspio spasiti bod na domaćem terenu protiv Genoe koja je prethodno povela golom Nianga.