Rijetko viđeni scenarij
0

VIDEO / Senzacija u Japanu: Iz druge lige do naslova prvaka

U nedjelju je okončano nogometno japansko prvenstvo u J1 League, a historijski rezultat ostvarili su nogometaši Kashiwe. Ispisali su, naime, rijetko viđeni scenarij.

Još prošle sezone se Kashiwa takmičila u drugoj japanskoj ligi, no nakon osvojenog prvog mjesta u drugoligaškom okruženju nisu dugo čekali, već su odmah u prvoj sezoni došli i do naslova nacionalnog prvaka.

U posljednjem 34. kolu Kashiwa je naslov osigurala pobjedom kod Urawe od 3-1. Već u prvom poluvremenu je Kashiwa vodila 2-0, a potvrda pobjede se dogodila u 76. minuti kada je Barada postavio konačnih 3-1.

Inače, kiks Kashiwe je čekala Nagoya, koja je ove sezone branila prošlogodišnji naslov. Nagoya je svoj dio posla obavila pobjedom kod Albirex Niigate 1-0, no nisu dočekali lijepe vijesti s utakmice Urawa - Kashiwa, te je time mogla početi velika fešta u dojučerašnjem drugoligašu.

Kashiwa je, dakle, sa 72 boda osvojila prvo mjesto. Druga Nagoya je skupila 71, a treća Gamba Osaka 70 bodova.