Senad Lulić strijelac za Lazio u trijumfu nad Atalantom

Piše: A. D.
Detalj sa večerašnje utakmice (Foto: EPA)
Osmi trijumf sezone u 15. kolu Serije A ostvario je Lazio nad Atalantom na svom Olimpicu.

Konačan rezultat utakmice glasio je 3:0 u korist Rimljana, a jedan od najboljih igrača na utakmici bio je reprezentativac BiH Senad Lulić.

Prvi pogodak Lazia bio je djelo Stefana Maurija u 51. minuti nakon asistencije Andersona. Isti igrač je dvadeset minuta prije kraja preciznim udarcem sa 16 metara pogodio za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Senad Lulić u 80. minuti udarcem glavom nakon centaršuta Dušana Baste sa desne strane.

Lulić je odigrao svih 90 minuta u pobjedničkom timu. Lazio je nakon ove pobjede četvrti na tabeli sa 26 bodova, dok je Atalanta petnaesta sa 14 bodova.

U drugom današnjem susretu Serije A Palermo je na domaćem terenu porazio desetkovani Sassuolo rezultatom 2:1. Domaći tim kraj utakmice dočekao je sa devet igrača.