0

Semir Štilić strijelac u visokom trijumfu APOEL-a nad Ermisom

Semir Štilić
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Semir Štilić odlično je otvorio debitantsku sezonu na Kipru.

Dojučerašnji fudbaler Wisle postigao je prvijenac za svoj APOEL u utakmici prvog kola protiv Ermisa koju je klub iz Nikozije riješio u svoju korist s visokih 5:1.

Gosti su poveli već u devetoj minuti golom De Vincetija. Deset minuta kasnije bilo je već 0:2, a pogodak je postigao Leal. U 26. minuti treći pogodak za APOEL postigao je Semir Štilić, da bi do odlaska na odmor Leal još jednim pogotkom povisio na 0:4.

U nastavku je utješni pogodak za Ermis postigao Vasilogiannis, da bi konačnih 1:5 do kraja postavio Charalambidis. Semir Štilić je u pobjedničkom timu odigrao svih devedeset minuta.

Osim Semira u strijelce se u HNL-u na utakmici Istre i Dinama upisao i Damir Zlomislić koji je postigao jedini pogodak za domaćina. Do kraja je izjednačio Ante Ćorić. Nakon dugo vremena utakmicu je od prve minute u timu Dinama započeo Said Husejinović, dok je Armin Hodžić ušao u finišu meča.