19. kolo BHT Premijer lige
132

Selimović i Svraka donijeli pobjedu Željezničaru nad GOŠK-om

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru 19. kola BHT Premijer lige Željezničar je na stadionu Grbavica ugostio ekipu GOŠK-a. Plavi su slavili rezultatom 2:0.

Na otvaranju susreta Željezničara i GOŠK-a, tačnije u 8. minuti, ukazala se prva šansa za domaće. Elvir Čolić je uposlio Muamera Svraku koji nije uspio pogoditi mrežu gostiju iz Gabele. Isti igrač je propustio priliku u 15. minuti, kao i njegov saigrač Bogičević četiri minute kasnije. Željezničar je u prvom dijelu susreta bio bolja ekipa, ali bez realizacije stvorenih prilika. U 29. minuti je pokušao Eldin Adilović, no, lopta je prošla tik pored stative gola GOŠK-a. Napadač Željezničara je iz izgledne prilike bio neprecizan i u 43. minuti. Ipak, Plavi su u vodstvo došli minut kasnije nakon dobre akcije koju je završio Selimović. Plavi su na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

U nastavku utakmice Željezničar je bio znatno bolji protivnik na terenu, ali je problem bila realizacija. Adilović je uglavnom bio najopasniji u redovima Plavih, ali nije imao sreće. Ekipa Željezničara je ipak do drugog gola došla u 75. minuti kada je nakon asistencije Armina Hodžića pogodio Svraka.

1. ŽELJEZNIČAR 19 14 2 3 28:12 44
  2. SARAJEVO 19 12 4 3 35:13 40
  3. OLIMPIC 19 9 6 4 23:16 33
  4. ŠIROKI BRIJEG 19 9 4 6 29:17 31
  5. BORAC 18 9 4 5 23:14 31
  6. SLAVIJA 19 8 6 5 17:14 30
  1. ZRINJSKI 18 9 2 7 16:19 29
  2. ČELIK 19 7 6 6 22:19 27