Serie A
0

Seedorf za pobjedu Milana u sudačkoj nadoknadi

Nogometaši Milana na jedvite su jade pobijedili Chievo, 12-plasiranu momčad Serije A, 1-0 na svom San Siru u posljednjem dvoboju 28. kola italijanskog prvenstva.

Jedini je pogodak na utakmici bio remek-djelo nizozemskog veznjaka domaćih Clarencea Seedorfa, koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade fantastičnim udarcem s ruba 16-erca iskosa s desne strane pogodio visoko u malu mrežicu gostujućeg golmana Sorrentina.

Tom su se pobjedom nogometaši brazilskog trenera Leonarda Arauja primaknuli gradskom rivalu Interu, vodećoj momčadi prvenstva, na samo bod zaostatka.

Milan je dominirao tokom cijelog dvoboja, pogotovo u drugom poluvremenu. Najbolji je ponovno bio Ronaldinho, koji je u 56. minuti iz krasnog pokušaja izvan 16-erca pogodio vratnicu gostujućeg gola. Stopostotne su prilike propustili Inzaghi u 73. i Beckham u 84. minuti, obojica sami pred golmanom gostiju.

U 89. se minuti engleski veznjak Milaneza bizarno ozlijedio. Dodajući jednu loptu doslovno na tri metra krivo je stao na lijevu nogu. Vidjelo se da je osjetio oštru bol. Počeo je skakutati na desnoj nozi odmah prstima signalizirajući Leonardu da ga zamijeni. Tako je, na jednoj nozi, odskakutao i do klupe.

Ovom pobjedom, petom u posljednjih šest utakmica i 17. ove sezone, Milan se primaknuo vodećem Interu na samo bod zaostatka (59-58) deset kola prije kraja prvenstva.

Ovo, 28. kolo Serije A, završilo je s ukupno 39 golova, što predstavlja rekord kad je ova sezona u pitanju. Dosad je najefikasnije bilo 26. kolo s 35 golova.

Serie A, 28. kolo (nedjelja):

Juventus – Siena 3-3 (Del Piero 2, 7, Candreva 10 / Maccarone 16, Ghezzal 46, 74 – 11 m) Livorno – Roma 3-3 (Lucarelli 9, 26, 71 – 11 , / Perrotta 10, Toni 19, Pizarro 28) Genoa – Cagliari 5-3 (Zapater 36 – 11 m, Palacio 39, Sculli 42, Rossi 45, Milanetto 59 / Dessena 16, Conti 41, Matri 55 – 11 m) Udinese – Palermo 3-2 (Flores 43, 65, Asamoah 70 / Simplicio 51, Cavani 80) Bologna – Sampdoria 0-1 (Gastaldello 86) Lazio – Bari 0-2 (Almiron 51, Alvarez 64) Parma – Atalanta 1-0 (Bojinov 71) Milan – Chievo 1-0 (Seedorf 90+1)

1. Inter 28 17 8 3 53-25 +28 59
  2. Milan 28 17 7 4 47-26 +21 58
  3. Roma 28 15 8 5 48-32 +16 53
  4. Palermo 28 13 7 8 40-34 +6 46
  5. Juventus 28 13 6 9 45-39 +6 45
  6. Sampdoria 28 12 8 8 35-34 +1 44
  7. Genoa 28 12 6 10 49-46 +3 42
  8. Napoli 28 10 11 7 36-34 +2 41