Primera
0

Sedam golova u Sevilli

Strijelci u španskom nogometnom prvenstvu bili su raspoloženi u pet nedjeljnih utakmica 8. kola. Zabili su 18 golova u prvih pet susreta, a najviše su pogodaka vidjeli gledatelji u Sevilli, u pobjedi istoimenog domaćina protiv Athletic Bilbaa 4-3.

Dvoboj će se pamtiti po čak tri dvostruka strijelca. U Sevilli su to bili Luis Fabiano u 35. i 62. minuti, odnosno Frederic Kanoute dva puta iz penala, u 45. i 80. minuti. Kod gostiju je, pak dva puta suparničku mrežu tresao Fernando Llorente, u 74. i 77. minuti. Njegovom drugom pogotku prethodio je neiskorišteni penal, ali je Llorente vlastiti promašaj s bijele tačke pretvorio u pogodak nakon odbijene lopte. Treći gol za goste zabio je Gabilondo u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Espanyol je nastavio sa stopostotnim učinkom na svom terenu. Četvrtu uzastopnu pobjedu pred svojim navijačima upisao je protiv Levantea, bilo je 2-1.

Noćnu utakmicu od 21 sat igraju Villarreal i Atletico Madrid.

Premiera, 8. kolo:

Sevilla – Athletic Bilbao 4-3 (Luis Fabiano 35, 62, Kanoute 45 – 11 m, 80 – 11 m / Llorente 74, 77, Gabilondo 90+3) Espanyol – Levante 2-1 (Datolo 12, Callejon 80 / Stuani 83) Getafe – Sporting 3-0 (Boateng 8, Colunga 50 – 11 m, Marcano 59) Osasuna – Malaga 3-0 (Nekounam 2 – 11 m, Masoud 37, Aranda 55)

Almeria – Hercules 1-1 (Ulloa 84 / Valdez 38) Villarreal - Atletico Madrid (21.00)

Tabela: 1. Real Madrid 20, 2. Barcelona 19, 3. Villarreal 16 (-1), 4. Valencia 16, 5. Espanyol 15...