0

Schildenfeld zabio gol Juventusu, strijelac i Balotelli

Nogometaši Sturma u Grazu su namučili Juventus, ali se nisu uspjeli spasiti poraza (2-1). Pobjednički je gol u prvoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena nakon kornera glavom zabio Amauri.

U domaćim se redovima, posebno u napadačkim akcijama, istaknuo hrvatski reprezentativac Gordon Schildenfeld. Danas 25-godišnji stoper Grazera u 82. je minuti zabio gol glavom nakon ubacivanja iz "skraćenog kornera" s desne strane. Juventusova je odbrana opet na naivan način kapitulirala iz svoje rak-rane, igre iz prekida. Schildenfeldova je lopta u gol ušla ispod ruke golmana Marca Storarija.

Schildenfeld je u 55. minuti sjajno pucao po golu uhvativši tešku padajuću loptu udarcem lijevom nogom iz koljena. Bio je zamalo neprecizan.

Mario Balotelli zabio je gol u debitantskom nastupu za Manchester City, i to jedini na utakmici za minimalnu (1-0) pobjedu u Temišvaru kod rumunske ekipe. Pogodio je u 72. minuti, nakon što je u 57. ušao u igru umjesto Garetha Barryja.

Evropska liga, doigravanje za plasman u grupe, prve utakmice:

Györ – Dinamo 0-2 (Rukavina 19, 28) AZ Alkmaar – Aktobe 2-0 (Holman 20, Wernbloom 27) Dundee United – AEK 0-1 (Djebbour 11) Getafe – Apoel Nikozija 1-0 (Parejo 43)

Napoli – Elfsborg 1-0 (Lavezzi 45) Timisoara – Manchester City 0-1 (Balotelli 72) Sturm Graz – Juventus 1-2 (Schildenfeld 82 / Bonucci 16, Amauri 90+1) Borussia D. - Karabah 4-0 (Kagawa 13, 41, Barrios 21, 29)