27.11.2012. u 22:20
4
3
4
Novi kiks Borussije Dortmund i poraz Schalkea obilježili su prvi dio programa 14. kola Bundeslige.
HSV je na svojoj Imtech-Areni pobijedio Schalke s 3-1, a prvi je pogodak u karijeri, u dresu hamburškog prvoligaša, postigao je hrvatski reprezentativac Milan Badelj.

Konačni rezultat je postavio u 90. minuti, uspješno izvevši penal nakon prekršaja Barnette na Aogu. Bivši veznjak Dinama se istaknuo i u 52. minuti kada je sjajnim pasom proigrao Maximiliana Beistera koji je izbio pred gostujući gol i s 20-ak metara lijevom nogom zakucao loptu u mrežu za 1-0.

U nastavku utakmice za HSV je još pogodio Artjoms Rudnevs, a jedini strijelac za Schalke je bio Klaas-Jan Huntelaar kojem je Rene Adler najprije odbranio penal, ali je Holanđanin pogodio iz popravnog.

Aktuelni njemački prvaci, nogometaši Borussije Dortmund, odigrali su samo 1-1 na svom Signal Iduna Parku protiv Fortune Düsseldorf. Jürgen Klopp je u utorak 150. put vodio “žuto-crne” u Bundesligi, ali jubilej neće pamtiti po dobrom.

Borussia je povela u 43. minuti nakon sjajne akcije u kojoj je Poljak Lukasz Piszczek pronašao sunarodnjaka Jakuba Blaszczykowskog. On je prsima spustio loptu za Kevina Grosskreutza, a ovaj je odmah vratio Blaszczykowskom koji je zakucao za 1-0. No, Borussia je igrala prilično slabo za šta je kažnjena u 78. minuti kada je Robbie Kruse glavom izjednačio na 1-1.

Borussia je smanjila zaostatak za vodećim Bayernom na osam bodova, ali Bavarci tek u srijedu moraju odraditi gostovanje kod Freiburga, pa uoči subotnjeg derbija protiv Dortmunđana mogu dodatno povećati prednost.

Loš dan ekipa iz vrha upotpunio je Eintracht koji je doživio prvi domaći poraz sezone - savladao ga je Mainz s 3-1. Ivanschitz, Parker i Noveski su bili strijelci za goste u čijim je redovima Ivan Klasnić ostao svih 90 minuta na klupi. Crveni karton za Mainz je u 88. minuti dobio Baumgartlinger nakon što je karate-udarcem pogodio Kempfa.

Spomenimo i da je Hannover kod kuće bio bolji od Greuther Fürtha s 2-0.