Bundesliga
0

Schalke pobijedio u Münchenu

Fudbaleri Bayerna napravili su još jedan korak unatrag u borbi za naslov prvaka Njemačke. U utakmici 29. kola Bundeslige Schalke je pobijedio Bayern u gostima 1-0...

Iako je Bayern bio bolja momčad, te je uglavnom držao loptu u posjedu i prijetio, Schalke je na kraju uzeo sva tri boda s Allianz Areni pogotkom Halila Altintopa u 21. minuti nakon kornera.

Bayernu se otvorila prilika u 70. minuti kada je američki igrač Jones zaradio drugi žuti karton. Oba puta je grubo startao na Van Bommela. No, samo šest minuta kasnije su se brojčano izjednačile momčadi na travnjaku kada je Franck Ribery zaradio drugi žuti (prljavim startom na gležanj suparnika).

Tokom prvog poluvremena je zanimljivo bilo vidjeti svađu golmana Schalkea Neurea i njegovog suigrača Kuranyja, a suigrači su spriječili mogući fizički obračun.

Kao i Bayern tako je i Hamburg napravio korak unatrag u borbi za naslovom jer je pobjedu domaćina potvrdio Švicarac Frei pogotkom u 90. minuti iz jedanaesterca.

Karslruhe je iznenadio Bayer i pobijedio u gostima 1-0. Pogodak je bio apsolutno raritetan, budući je Langkamp uklizao na pedesetak metara od vratiju Bayera, no zahvatio je loptu idealno u tom trenutku. Ona je u visokom luku padala prema domaćim vratima i zakoprcala se u mreži.

Werder je gubio 2-0 protiv Bochuma (dva pogotka Šestaka, ukupno sedam u prvenstvu), ali je domaćin u nastavku sve okrenuo. Brazilac Diego je u 79. minuti postigao 11 pogodak ove sezone za 3-2 slavlje domaćina.

Stuttgart je pobijedio na svom terenu Eintracht 2-0, a Mario Gomez je postigao 19. pogodak u sezoni (drugi je strijelac Bundeslige iza Wolfsburgovog Grafitea). Od posljednjih šest prvenstvenih pogodaka Stuttgarta Gomez je zabio pet! Bundesliga, 29. kolo:

Bayern - Schalke 0-1 (Hal. Altintop 21)

Borussia Dortmund - Hamburg 2-0 (Kehl 32, Frei 90-11m)

Werder - Bochum 3-2 (Almeida 54, Naldo 70, Diego 79 / Šestak 16, 44)

Stuttgart - Eintracht 2-0 (Cacau 33, Gomez 48)

Bayer Leverkusen - Karlsruhe 0-1 (Langkamp 70)

Hannover - Köln 2-1 (Andreasen 19, 32 / Novakovič 47)

1. Wolfsburg 28 17 6 5 62-34 57

2. Hertha 29 17 4 8 43-35 55