0

VIDEO / Schalke peti put najbolji u historiji

Huntelaar
Huntelaar
Nakon loše sezone u Bundesligi (14. mjesto), te odličnog nastupa u Ligi prvaka (polufinalni poraz od Manchester Uniteda), Schalke je sve zasladio osvajanjem DFB-Kupa.

U finalnom susretu, koji se igrao na Olimpijskom stadionu u Berlinu, Schalke nije imao težak posao. Finalni suparnik im je bio drugoligaš Duisburg kojem je odjeknula petarda u mreži (5-0).

I prije početka utakmice je Schalke bio veliki favorit, a da je uistinu tako ispostavilo se nakon uvodnog dijela utakmice. U 18. minuti je Draxler doveo Schalke u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Huntelaar je povećao na 2-0. Do kraja poluvremena je pogodio i Höwedes, a u drugom dijelu Jurado i još jednom Holanđanin Huntelaar.

Nakon 1937., 1972., 2001. i 2002. godine ovo je bio peti naslov pobjednika DFB-Kupa za igrače Schalkea.