Bundesliga
0

Schalke nanio Hoffenheimu četvrti poraz zaredom

Nogometaši Schalkea u posljednjoj su utakmici subotnjeg dijela 20. kola njemačke Bundeslige svladali Hoffenheim s 2-0.

Vratili su se na taj način na bod zaostatka za vodećim Bayernom, a ujedno se izjednačili s Bayerom iz Leverkusena koji će svoj dvoboj 20. kola protiv Freiburga odraditi tek u nedjelju.

Schalke je do pete pobjede u posljednjih šest ligaških utakmica predvodio Kevin Kuranyi. U 19. minuti je pogodio nakon kombinacije Joela Matipa i Rafinhe, da bi u 49. minuti njegov udarac nakon kornera u gol skrenuo Lukas Schmitz. Kuranyi sada na kontu ima 11 pogodaka ove sezone, jedan manje od vodećeg strijelca lige, Bayerova napadača Stefana Kießlinga.

Hoffenheim je u Gelsenkirchenu ubilježio četvrti uzastopni poraz u prvenstvu, a ukupno u već sedam kola ekipe Ralfa Rangnicka ne može do pobjede.

Bosansko-hercegovački nogometaši u dresu Hoffenheima, Sejad Salihović i Vedad Ibišević, odigrali su cijelu utakmicu. Salihović je pritom zaslužio i žuti karton.

Bundesliga, 20. kolo: Schalke – Hoffenheim 2-0 (Kuranyi 19, Schmitz 49) Borussia (M) – Werder 4-3 (Reus 4, Colautti 13, Bobadilla 18, 35 / Özil 26, Pizarro 40, Frings 85) Bayern – Mainz 3-0 (Van Buyten 58, Gomez 75, Robben 86)

Hertha – Bochum 0-0 Eintracht – Köln 1-2 (Chris 76 / Maniche 59, Russ 84-ag) Hannover – Nürnberg 1-3 (Štajner 65 / Bunjaku 30, 64, 69)

1. Bayern 20 12 6 2 42-17 42
  2. Bayer 19 11 8 0 42-15 41
  3. Schalke 20 12 5 3 31-15 41
  4. Borussia (D) 19 10 6 3 27-19 36
  5. Hamburg 20 9 8 3 37-21 35
  6. Werder 20 7 7 6 37-24 28
  1. Eintracht 20 7 7 6 25-27 28
  2. Mainz 20 7 6 7 24-29 27