0

Schalke i Stuttgart podijelili bodove, Kolašinac igrao cijeli meč

U 22. kolu Bundeslige Schalke je na svojoj Veltins Areni remizirao sa Stuttgartom (1:1).

Stuttgart je u meč ušao sa pet uzastopnih pobjeda u njemačkom prvenstvu, dok je Schalke imao dva poraza u prethodne četiri ligaške utakmice.

Domaći tim je poveo u 14. minuti golom Belhande u 14. minuti i to je bio rezultat prvog poluvremena. A statistika je u tom trenutku bila na strani Schalkea koji je neporažen na posljednjih 65 utakmica u ligi u kojima je na poluvremenu imao vodstvo. Uz to, čak 62 puta su slavili.

Ovaj put, međutim, upisali su remi pošto je Harnik pogodio u 74. minuti za goste.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je cijeli meč za domaći tim, dok Toni Šunjić nije ulazio u igru s klupe za rezervne igrače gostiju.

U istom terminu Augsburg je u gostima golom Koo Ja-Cheoija u 14. minuti savladao Hannover.