0

Schalke bez problema protiv Hannovera

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Schalke je konačno slavio i prekinuo niz od pet utakmica bez pobjede. Tim Andréa Breitenreitera pobijedio je ekipu Hannovera rezultatom 3:1 u prvoj utakmici 15. kola Bundeslige.

Schalke je igrao bolje od početka utakmice, a do kraja poluvremena skupili su čak 15 udaraca prema golu Zielera. Ipak, mreže su mirovale sve do 51. minute kada pogađa Geis iz penala.

Na 2:0 je povisio Huntelaar u 73. minuti i nagovijestio pobjedu domaćeg tima. Međutim, gosti su uspjeli makar malo unijeti neizvjesnosti u meč kada je u 81. minuti pogodio Saint-Maximin.

Neizvjesnost je kratko trajala pošto je samo minutu kasnije Di Santo pogodio za konačnih 3:1.

Sead Kolašinac je u igru ušao u 88. minuti kada je zamijenio strijelca prvog gola za Schalke Geisa.