Pao i Zrinjski
0

Šćepanović pogodio, Sarajevo na vrhu tabele

Sarajevo-x.com
Nogometaši "Sarajeva" su u 4. kolu Premijer lige BiH pred oko 8.000 gledalaca na stadionu "Asim Ferhatović Hase" upisali i treću domaću pobjedu u ovoj sezoni. Bodove protiv "Zrinjskog" je donio Vučina Šćepanović, golom u 36. minuti.

"Sarajevo" je napalo od prve minute. Već u 3. minuti Kojašević je sam pred golmanom Hadžićem, no on mu zaustavlja udarac.

Do 10. minute "Sarajevo" je još dvaput moglo zatresti mrežu. Prvo je s 25 metara šutirao Jahović, pored stative, a potom sa svega pet metara i Džakmić, čiji je šut Hadžić odbio, a Kojašević "odbijanac" nije uspio pospremiti u mrežu pogodivši stativu.

Potpunu dominaciju "Sarajeva" u prvom poluvremenu krunisao je Šćepanović golom u 36. minuti. Jahović je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, a Šćepanović glavom pogodio nebranjeni dio mreže Hadžića.

"Sarajevo" je i u nastavku imalo inicijativu, a gosti su prvu ozbiljniju priliku imali u 53. minuti, kad je Selimović pucao topovski iskosa s desne strane, ali je Hamzić odbranio.

Uzvratili su ubrzo Kojašević i Džakmić, no Hadžić je spasio Mostarce.

Rezultat se do kraja nije promijenio, te je "Sarajevo" novom pobjedom zasjelo na vrh premijerligaške tabele s istim brojem bodova (9), ali boljom gol-razlikom od "Olimpika".

Rezultati susreta četvrtog kola nogometne Premijer lige BiH:

Leotar - Travnik 1:0 Sloboda - Željezničar 2:0 Velež - Rudar 3:0 Drina - Olimpik 1:3 Čelik - Borac 0:1 Sarajevo - Zrinjski 1:0

U nedjelju igraju: Slavija - Budućnost (17.00) i Široki Brijeg - Zvijezda (20.00).

1. Sarajevo 4 3 0 1 6:2 9
  2. Olimpik 4 3 0 1 5:3 9
  3. Velež 3 2 1 0 6:1 7
  4. Borac 4 2 1 1 6:4 7
  5. Rudar 4 2 1 1 4:5 7
  6. Željezničar 4 2 0 2 5:4 6
  7. Slavija 3 2 0 1 5:5 6