10

Sarajevu bod u Gradačcu, Borac slavio u Prijedoru

(Foto: Klix.ba)
Odigrano je pet subotnjih utakmica 11. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Borac je slavio u Prijedoru, Zvijezda i Sarajevo su odigrali bez golova, isto kao i Travnik i Velež. Vitez je savladao Mladost sa 2:1, dok je Zrinjski slavio protiv Leotara sa 2:0.

Rudar Prijedor - FK Borac

Na gostovanju kod komšija igrači Borca su se uspjeli izboriti za vodstvo u 32. minuti. Borbenost nije nedostajala ni jednoj ni drugoj ekipi, ali je greška u odbrani domaćine koštala ovog gola.

U nastavku susreta Rudar dolazi do poravnanja u 60. minuti golom Mišana. Rezultat 1:1 se zadržao do 77. minute kada je Stokić ponovo doveo Borac u vodstvo od 2:1. Do kraja utakmice bez golova, pa je Borac slavio u Prijedoru.

NK Zvijezda - FK Sarajevo

Zvijezda i Sarajevo su prvi dio utakmice odigrali bez golova. S početka susreta gostujuća ekipa je imala nekoliko dobrih prilika, ali bez pogodaka. Tim tempom su nastavili sve do pauze. Publika je imala priliku vidjeti prilično dobru igru, ali ne i golove. Ista situacija i u nastavku. Drugih 45 minuta utakmice uglavnom je mirno privedeno kraju, pa je rezultat ostao 0:0.

NK Travnik - FK Velež

Utakmica na Piroti je prilično dobro počela, ali u prvom dijelu bez golova. Pored manje-više dobrih prilika jednih i drugih, prvih 45. minuta je privedeno kraju bez većih uzbuđenja. U nastavku susreta osim nekoliko prilika i jednog i drugog tima nije bilo značajnijih momenata, pa je i ovaj susret završen bez golova.

NK Vitez - FK Mladost

Prvo poluvrijeme ovog susreta završeno je minimalnim brojem pogodaka s jedne i druge strane. Do gola su prvo došli gostujući igrači. Brekalo je igrao rukom u svom šesnaestercu, a potom je Krezović pucao penal za vodstvo od 1:0. Minutu kasnije Smirko je imao priliku za izjednačenje, ali lopta odlazi pored lijeve stative. Drugu priliku je dobio u 20. minuti i iskoristio je, šutirao je s pet metara i pogodio za 1:1.

Vitez je u 59. minuti došao do vodstva od 2:1. Nakon Jurčevićevog ubacivanje lopte iz kornera, Dilaver je zatresao mrežu gostujućih. To je bio i konačan rezultat susreta.

HŠK Zrinjski - FK Leotar

Domaći su poveli u 36. minuti golom Bakića. Sve do tada Zrinjski je imao inicijativu, a gosti su se uglavnom branili. Nastavak susreta Zrinjskom je donio veću prednost. U 81. minuti mreža Leotara se ponovo zatresla, a strijelac je bio Radeljić. Pored toga, Zrinjski je imao još nekoliko prilika, dok Leotar nije pokazao mnogo na trenu. Konačan rezultat 2:0.

Rezultati susreta 11. kola nogometne BHT Premijer lige BiH:

Rudar - Borac 1:2 Zvijezda - Sarajevo 0:0 Travnik - Velež 0:0 Vitez - Mladost 2:1 Zrinjski - Leotar 2:0