Premijer liga BiH
0

FOTO / Sarajevu bod iz Gradačca, Olimpic savladao Zrinjski

Sarajevo-x.com
Nogometaši Sarajeva su u okviru 9. kola Premijer lige BiH u Gradačcu igrali neriješeno protiv Zvijezde, a na Koševu je Olimpic bio bolji od Zrinjskog. U preostale četiri utakmice 9. kola koje su dosad završene sve pobjede upisali su domaćini.

Zvijezda je u Gradačcu protiv Sarajeva povela u 40. minuti, golom Tosunovića, a poravnao je Alen Avdić u 57. minuti. Ekipa Sarajeva bila je puno bolji protivnik u nastavku, Kojašević i Avdić su pogodili stativu, a veliku šansu u finišu je propustio realizirati Jahović. Tako je na kraju utakmica završena rezultatom 1-1.

Utakmica u Gradačcu odigrana je pred više od 2.500 gledalaca, a na tribinama se našlo oko 200 navijača Sarajeva.

Golovima Džafića i Žerića u 18. i 35. minuti, prijedorski Rudar je posao završio već u prvom dijelu utakmice protiv Budućnosti, koja je u nastavku uspjela tek postići jedan gol.

Golijada je viđena u Travniku, gdje su domaća i ekipa Slavije postigle čak osam golova. Ipak je uspješniji bio Travnik, te slavio s 5-3. U prvom poluvremenu je Travnik stekao presudnu prednost, tad su golove postigli Fajić u 12. i Šiljak u 25. minuti.

U nastavku je Radovanović smanjio na 2-1, ali je brzo reagirao Fajić koji je već u narednom napadu povisio na 3-1. Slavija je potom preko Šešlije ponovo smanjila, na 3-2, no Šiljak je u 69. minuti vratio prednost od dva gola domaćinima.

Gosti iz Istočnog Sarajeva nisu odustajali, Regoje je u 74. još jednom smanjio na gol zaostatka, ali je tačku na i stavio Varupa, koji je u 85. minuti postavio konačan rezultat, Travnik - Slavija 5-3.

Iznenađujućih 1-1 bilo je na kraju prvog dijela utakmice Široki Brijeg - Drina. Domaćine je u vodstvo doveo Šilić, a poravnao je Ninić.

No, u nastavku je Šilić dodao još dva gola za svoj hat-trick, a za uvjerljivu pobjedu Širokog Brijega pobrinuo se Wagner pogodivši u 83. i 90. minuti, 5-1.

Ni u Trebinju domaćin nije prepustio ni bod svom protivniku. Leotar je veći dio posla obavio u prvih 45 minuta kad su golove postigli Zečević i Rajović, u 21. i 32. minuti. Velež je do kraja tek uspio smanjiti preko Hasanovića u 52. minuti, za konačnih 2-1.

Nakon što je prvih 45 minuta završeno bez golova, Olimpic je na Koševu ipak uspio upisati pobjedu protiv Zrinjskog. Za to su se pobrinuli Durak i Thiago Silva koji su pogađali u 49. i 85. minuti.

Premijer liga BiH, 9. kolo:

Zvijezda - Sarajevo 1:1

Olimpic - Zrinjski 2:0 Travnik - Slavija 5:3 Široki Brijeg - Drina 5:1 Leotar - Velež 2:1 Rudar - Budućnost 2:1

1. Borac 8 6 1 1 14:5 19
  2. Sarajevo 9 5 2 2 13:7 17
  3. Olimpic 9 5 1 3 9:7 16
  1. Željezničar 8 5 0 3 19:9 15
  2. Travnik 9 5 0 4 18:12 15
  3. Široki Brijeg 9 5 0 4 17:12 15
  4. Zvijezda 9 4 2 3 11:12 14
  5. Zrinjski 9 4 1 4 9:9 13