0

FOTO+VIDEO / Sarajevski gradski derbi završio bez pobjednika

Sarajevo-x.com
(Foto: Edin Puzić/Fotoservis)
Na Koševu večeras nije bilo pobjednika. Derbi između Sarajeva i Željezničara, 97. po redu, završio je neriješeno - 0:0. To je četvrta utakmica između ova dva kluba, koja je igrana na stadionu Koševu i završena nepopularnim rezultatom.

Blizu 15.000 navjača oba kluba popunilo je tribine najvećeg bh. stadiona. Svi su očekivali golove na gradskom okršaju, u okviru 26. kola Premijer lige BiH, međutim, uprkos brojnim akcijama, pogodaka nije bilo.

U prvom poluvremenu oba tima igrala su dosta borbeno, ali pravih akcija skoro da i nije bilo. Sarajevo je imalo veliku priliku u 35. minuti igre. Damir Kojašević je izašao pred gol Šehića, međutim golman Željezničara je bio na svom mjestu.

Ni u drugom poluvremenu nije bilo mnogo pravih prilika. Jedna od značajnijih je ona iz 70. minute kada je Emir Obuća izašao sam pred Šehića, ali svoj gol je spasio Bogičević.

Gosti s Grbavice su preko Višće imali nekoliko dobrih pokušaja, međutim nisu uspjeli realizirati do kraja niti jednu akciju.

Na samom kraju utakmice došlo je do naguravanja između nogometaša Sarajeva i Željezničara. Suljić i Bogičević su dobili žuti karton u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Spomenimo da je na stadion uneseno mnogo pirotehničkih sredstava. Navijači su bacali baklje na teren, zbog čega je utakmica nekoliko puta prekidana.

Atmosfera na stadionu Koševo je i pored svega bila sjajna, ali igra ne toliko kvalitetna.

"Mislim da smo ovaj put zaslužili pobjedu, imali smo bolje prilike i veći posjed lopte. Falilo nam je samo malo sportske sreće", kazao je po završetku utakmice trener Sarajeva Mirza Varešanovića.

Amar Osim, trener Željezničara, istakao je da je publika bila korektna.

Željezničar je zadržao četiri boda prednosti nad Sarajevom, a za vodećim Borcem, koji ima utakmicu manje, zaostaje pet bodova.

Najmanje troje povrijeđenih na utakmici

Na samom kraju utakmice navijači Željezničara utrčali su na teren zbog čega je policija morala reagovati. Tom prilikom srušena je zaštitna ograda, ali nema još nema informacija o tome da li je bilo povrijeđenih.

Kako saznajemo u Operativnom centru MUP-a KS na utakmici su najmanji tri osobe zadobile povrede od pirotehničkih sredstava.

Rezultati susreta 26. kola nogometne Premijer lige BiH:

Sloboda - Rudar 2:1 Budućnost - Zvijezda 2:5 Velež - Drina 2:0 Sarajevo - Željezničar 0:0 Borac - Olimpic 2:1

U nedjelju igraju Zrinjski -Travnik, Slavija - Leotar i Čelik - Široki Brijeg.

1. Borac 26 17 6 3 32:12 57
  2. Željezničar 26 15 4 7 43:19 49
  3. Sarajevo 26 13 6 7 39:25 45
  4. Široki Brijeg 25 14 1 10 51:39 43
  5. Sloboda 26 13 4 9 26:24 43
  6. Rudar 26 10 8 8 32:32 38
  7. Olimpic 26 11 5 10 25:28 38
  8. Zvijezda 26 9 8 9 33:33 35