0

Sarajevo slavilo u Prijedoru, Travnik porazio Slaviju

Sarajevo-x.com
Utakmica Rudar Prijedor - Sarajevo (Foto: Sarajevo-x.com)
U utakmicama devetog kola Premijer lige BiH Sarajevo je slavilo u Prijedoru rezultatom 2:1, NK Travnik je savladao Slaviju sa 3:0, dok je utakmica između Leotara i Čelika završena neriješeno - 0:0.

Nogometaši FK Sarajevo na Gradskom stadionu u Prijedoru nadigrali su domaće igrače.

Prvi gol za "bordo" klub postigao je Haskić u 45. minuti igre.

Nogometaši Sarajeva nastavili su napadati protivnički gol i u drugom poluvremenu igre, što je rezultiralo pogotkom Obuće u 60. minuti igre.

U samom finišu utakmice Rudar iz Prijedora uspio je doći do pogotka. Strijelac je bio Sadić u 90. minuti igre.

Travnik je u derbiju začelja na Piroti ugostio Slaviju. Domaćini su slavili sa 3:0.

Strijelac prvog pogotka u 37. minuti igre bio je Redžepi, a upisao je i asistenciju kod drugog pogotka. Naime, u 57. minuti on je uposlio Varupu koji lako pogađa za 2:0.

Utakmicu je "završio" Karalić koji se u 85. minuti upisao u strijelce.

Na Policama je odigrana utakmica između Leotara i Čelika. Pobjednika nije bilo. Utakmica je završena nepopularnim rezultatom 0:0, na žalost svih prisutnih navijača.

Sarajevo je nakon ove pobjede sa utakmicom više skupilo isti broj bodova kao i prvoplasirani Široki Brijeg koji sutra dočekuje Kozaru. Uz bolju gol razliku Sarajevo je, barem do sutra, preuzelo vrh.

Nedjelja

Olimpic – GOŠK 15:30 sati Zvijezda – Borac 15:30 sati Zrinjski – Velež 17:00 sati

Široki Brijeg – Kozara 18:30 sati Željezničar – Sloboda 18:30 sati

1. Sarajevo 9 6 1 2 21:8 19
  2. Široki Brijeg 8 6 1 1 15:3 19
  3. Borac 8 5 1 2 14:9 16
  4. Željezničar 8 4 2 2 14:8 14
  5. Velež 8 4 2 2 11:6 14
  6. Zrinjski 8 3 3 2 17:13 12
  1. Leotar 9 3 2 4 8:9 11