0

Sarajevo savladalo Velež, Borac poražen u Trebinju

Sarajevo-x.com
Džakmić u akciji (Foto: FC Sarajevo)
U posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone Premijer lige odigrano je šest utakmica. Posebno se ističu pobjede FK Sarajevo protiv Veleža na stadionu u Vrapčićima te trijumf Leotara protiv jesenjeg prvaka Borca na Policama.

Iako se FK Sarajevo nalazi u velikoj finansijskoj i organizacionoj krizi, igrači u bordo dresovima uspjeli su ostvariti pobjedu nad Veležom rezultatom 1:2.

Prvi gol sa Sarajevo je postigao Damir Kojašević silovitim šutem sa 25 metara od Borićeve mreže. Sarajevo je uspjelo zadržati prednost do kraja prvog poluvremena.

Desetak minuta nakon početka drugog poluvremena Velež je izjednačio preko Eldara Hasanovića, kojem je asistirao Velagić.

"Rođeni" su i nakon izjednačenja nastavili sa napadima na gol Sarajeva, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže.

U 75. minuti sudija je dosudio najstrožiju kaznu za Sarajevo. Branislav Arsenijević je bio siguran sa bijele tačke za konačnih 2:1 i tri gostujuća boda za bordo tim.

Zanimljivo je bilo i na stadionu Police u Trebinju gdje je domaći Leotar ugostio jesenjeg prvaka, ekipu Borca.

Milan Srećo je sa bijele tačke postigao gol u 62. minuti za vodstvo Borca. Činilo se kako će Borac otići kući sa tri boda, ali je onda na scenu stupio Nenad Stojanović, koji je u samo tri minute preokrenuo rezultat sa veliko iznenađenje na Policama.

Prvo je Stojanović izjednačio rezultat u 80. minuti da bi tri minute kasnije pogodio sa 11 metara za potpuni preokret i pobjedu Leotara nad Borcem.

Komšijski derbi u Gradačcu odigrali su domaća Zvijezda i tuzlanska Sloboda. Jedini gol na utakmici za velika tri gostujuća gola Slobode postigao je Dajić u posljednjim trenucima susreta.

Čelik je na svom Bilinom polju savladao Slaviju golom Džafića iz 24. minute.

Travnik je bio bolji od Olimpica minimalnim rezultatom. jedini gol za domaćine postigao je Fajić u 68. minuti susreta.

I Drina je u Zvorniku postigla gol u sudijskoj nadoknadi protiv Zrinjskog za veliku pobjedu. Strijelac je bio Mihalović.

Premijer liga BiH, 15. kolo:

Leotar - Borac 2:1 Drina - Zrinjski 1:0 Čelik - Slavija 1:0 Zvijezda - Sloboda 0:1 Velež - Sarajevo 1:2 Travnik - Olimpic 1:0