Premijer liga BiH, 21. kolo
0

Sarajevo s dva igrača manje poraženo u 94. minuti

Sarajevo-x.com
Nogometaši Sarajeva zabilježili su novi poraz na gostovanju. Ovog puta sva tri boda ostaju u Laktašima, čija je ekipa do pobjede došla u 94. minuti. U preostale četiri utakmice koje su bile na rasporedu od 16 sati pobjede su zabilježili Široki i Slavija, dok su bodovi podijeljeni u Gradačcu i Trebinju.

Laktaši su poveli iz prve ozbiljnije akcije na utakmici, u 7. minuti. Strijelac je bio Mikić koji se našao sam pred Alaimom. Tim rezultatom otišlo se na odmor. Sarajevo je zaigralo puno bolje u nastavku, pa je stigla i nagrada. U 55. minuti pogodio je Hadžić, na asistenciju Alena Škore.

Hadžić je mogao postići i drugi gol u 64. minuti, ali je lopta otišla preko gola.

Osam minuta kasnije isključen je Maksumić, a tri minute prije kraja crveni karton zaradio je i Muminović.

Laktaši su onda, s dva igrača više na terenu, u 94. minuti postigli pobjedonosni gol nakon kornera. Strijelac je bio Zečević.

Na Pecari, ekipa Širokog je savladala desetkovanu Modriču, koja im se suprotstavila s juniorskim sastavom. Bilo je 2:0. Mrežu Modriče načeo je Dalibor Šilić u 23. minuti, a sedam minuta kasnije sve je riješeno. Sam pred golmana Tripića izašao je Argentinac Vareja i postavio konačan rezultat.

Istim rezultatom slavila je Slavija u Istočnom Sarajevu protiv prijedorskog Rudara.

Kapiten Bojan Regoja je domaćina doveo u vodstvo već u 9. minuti, a konačan rezultat postavljen je u 52. minuti susreta kad je precizan bio Milinković.

U Gradačcu, Zvijezda i Sloboda odigrali su neriješeno 2:2, a bodovi su podijeljeni i u Trebinju gdje ekipe Leotara i Olimpika nisu uspjele zatresti mrežu.

Strijelci za Zvijezdu bili su Savić (62.) i Delić (67.), dok su golove za Slobodu postigli Mujić (50.) i Jogunčić (87.).

Rezultati 21. kola nogometne Premijer lige BiH: Široki Brijeg - Modriča 2:0, Zvijezda - Sloboda 2:2, Leotar - Olimpik 0:0, Slavija - Rudar 2:0, Laktaši - Sarajevo 2:1

Od 19 sati igraju Čelik - Velež i Željezničar - Travnik.

Derbi kola između Zrinjskog i Borca na rasporedu je od 20.15 sati, uz direktan prenos na BHT1.

1. Borac 20 13 2 5 26:12 41
  2. Željezničar 20 11 5 4 30:15 38
  3. Široki Brijeg 21 11 4 6 32:19 37
  4. Sarajevo 21 10 4 7 26:20 34
  5. Velež 20 10 3 7 36:21 33
  6. Zrinjski 20 9 5 6 28:23 32
  7. Leotar 21 9 3 9 21:28 30
  8. Travnik 20 8 4 8 26:26 28