0

Sarajevo - Posušje 3:0

FENA
Nogometaši Sarajeva su u susretu 17. kola Premijer lige BiH danas na stadionu Asim Ferhatović Hase pobijedili Posušje sa 3:0 (1:0).

Golove za Sarajevo postigli su Matko u 14., Obuća u 65. i Muharemović u 90. minuti.

Sarajevo: Alaim, Muharemović, Mačkić, Maksumić, Duro, Trivunović, Hadžić, Matko (od 87. Hasančić), Obuća, Šarić (od 46. Avdija), Repuh (od 66. Ihtijarević).

Posušje: Šrenk, Radnić (od 62. Zovko), Bakula, Milošević, Višević, Topić, Milanović, Idrizović, Perajica, Damasio, Ćorić (od 76. Serdarušić).

Sarajevo je pobjedom nad Posušjem zadržalo šanse za preuzimanje prve pozicije od lidera na tabeli, ekipe Široki. Tokom cijele utakmice domaći su igrali bolje i stvarali prilike, dok su gosti za 90 minuta uputili samo jedan udarac na gol.

Sarajevo je povelo u 14. minuti golom Matije Matka, koji je na ubacivanje Hadžića najviše skočio u šesnaestercu Posušja i udarcem glavom zatresao mrežu.

Na 2:0 Sarajevo je povisilo u 65. minuti golom Obuće, koji je iskoristio grešku odbrane Posušja i sa sedam metara pogodio gol.

Od 80. minute Posušje je igralo s igračem manje, nakon što je Idrizović dobio drugi žuti karton. Brojčanu nadmoć domaći nogometaši iskoristili su u posljednjoj minuti, kada je Muharemović postigao pogodak s 20 metara i postavio konačan rezultat 3:0.

REZULTATI 17. KOLA NOGOMETNE PREMIJER LIGE BiH

SARAJEVO, 4. marta (FENA) - Rezultati utakmica 17. kola nogometne Premijer lige BiH:

Sarajevo - Posušje 3:0 Budućnost - Radnik 5:0 Travnik - Leotar 3:1 Modriča - Jedinstvo 3:2 Čelik - Orašje 4:1

Sloboda - Željezničar 1:1

U nedjelju igraju Slavija - Žepče i Široki - Zrinjski.

1. Široki 16 11 4 1 20:8 37
  2. Sarajevo 17 10 5 2 31:11 35
  3. Modriča 17 11 1 5 33:17 34
  4. Zrinjski 16 10 2 4 27:13 32
  5. Orašje 17 8 2 7 28:22 26
  1. Slavija 16 7 5 4 25:21 26
  2. Željezničar 17 7 3 7 25:18 24