Sarajevo poraženo u Mostaru, Olimpic bolji od Drine

Sarajevo-x.com
(Foto: Fotoservis)
Nogometaši Zrinjskog su u okviru 19. kola u Mostaru savladali ekipu Sarajeva, a tri boda upisao je i Olimpic na Koševu protiv Drine.

Lendrić je do 12. minute Mostarcima donio veliku prednost od 2-0 protiv Sarajeva. Prvo mu je asistirao nekadašnji igrač Sarajeva Samir Duro u 4. minuti, a u 12. je iskoristio grešku Beloševića i golmana Jovića te zatresao mrežu.

U 17. minuti isključeni su sasvim opravdano napadač Sarajeva Avdić i stoper Zrinjskog Džidić. Njih dvojica su nakon međusobnog koškanja pljunuli jedan drugog.

Stvorilo je Sarajevo potom nekoliko prilika, od kojih valja izdvojiti Kojaševićev šut u 27. minuti s 30-ak metara iz slobodnog udarca kad je pogodio prečku. U 35. minuti Sarajevo je imalo još jednu izglednu šansu, ali je jedan igrač Zrinjskog izbio loptu s gol-linije.

Ipak, u sudijskom vremenu prvog poluvremena Zrinjski izvodi kontru nakon koje Selimović, na asistenciju Stojkića, pogađa mrežu bordo tima za visokih 3-0.

Na samom početku drugog dijela, u 50. minuti, izvrsno je pogodio Hilmo Gutić, glavom s 10 metara, nakon što je iz kornera ubacio Arsenijević. Belošević je u 79. minuti dugom loptom našao Arsenijevića, a ovaj sjajno uposlio Pehlića kojem nije bilo teško da s dva metra glavom pošalje loptu u mrežu, za 3-2.

Međutim, bordo tim do kraja nije uspio doći do poravnanja, ali je zato Zrinjski u posljednjim trenucima susreta postigao i četvrti gol. Kutalija je izašao sam pred golmana Sarajeva, te poentirao za konačan rezultat utakmice, Zrinjski - Sarajevo 4-2.

Valja istaći da je suđenje bilo dobro.

Šef stručnog štaba FK Sarajevo, Mirza Varešanović, istakao je da je njegova ekipa primila naivne golove u prvom poluvremenu, te je čestitao svom kolegi Slavenu Musi na pobjedi Zrinjskog. Varešanović je istakao da Sarajevo u preostalim susretima Premijer lige BiH mora tražiti pobjede jer jedino tako može izboriti izlazak u Evropu.

Trener Zrinjskog Slaven Musa je kazao kako je zadovoljan rezultatom, ali ne i igrom, budući da je Sarajevo imalo inicijativu većim dijelom susreta. Ipak, opravdanje za to našao je u činjenici da je Sarajevo moralo stizati rezultat.

Olimpic je na Koševu protiv zvorničke Drine već u trećoj minuti poveo s 1-0. Vidović je šutirao s 20-ak metara, a lopta se odbila od stative do Duraka koji je loptu poslao u mrežu. Zvorničani su, međutim, već u 11. minuti poravnali rezultat. Golman Olimpica Mladen Lučić srušio je u 16-ercu Lazarevića koji je potom bio precizan s kreča. Domaćini su potom imali veliku inicijativu, ali do odmora nisu uspjeli promijeniti rezultat.

"Vukovima" se inicijativa isplatila u nastavku, pobjedu im je s penala u 57. minuti donio Raščić, kojem je to bio prvi gol u dresu Olimpica.

Premijer liga BiH, 19. kolo:

Subota:

Zvijezda - Široki Brijeg 6:1 Travnik - Leotar 1:0 Budućnost - Slavija 0:1 Rudar - Velež 2:0 Borac - Čelik 1:0