200

Sarajevo pobijedilo Čelik za vrh tabele

Piše: N. Jamaković
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva pobijedili su ekipu Čelika 3:0 u utakmici 5. kola Premijer lige BiH koja je odigrana na stadionu Asim Ferhatović Hase u Sarajevu.

Tim Husrefa Musemića bolje je otvorio utakmicu i bio bolji rival tokom prvog poluvremena, ali im se to isplatilo tek u posljednjim trenucima prvog dijela. Tadejević je centrirao, a Komazec iz voleja sa sedam metara pogađa mrežu Čelika za 1:0 uz koje se otišlo na odmor.

Čelik je u nastavku krenuo nešto hrabrije u meč, ali im to nije donijelo rezultat.

U 75. minuti Tadejević i Komazec su ponovo odlično sarađivali. Tadejević je uputio centaršut, a loptu je glavom u mrežu poslao Komazec, postigavši svoj drugi gol na utakmici za 2:0. Dvije minute kasnije Suljić povećava prednost Sarajeva na 3:0, pogodivši gol Adilovića sa udaljenosti od deset metara.

Bio je to i konačan rezultat utakmice u kojoj je Sarajevo došlo do nova tri boda i privremeno zasjelo na prvo mjesto premijerligaške tabele sa deset bodova, budući da trenutni lider, Željezničar (9), svoj susret igra u nedjelju protiv Radnika.

Premijer liga BiH, 5. kolo:

subota: Vitez - Zrinjski 1:1

Rudar - Leotar 2:2 Travnik - Slavija 1:1 Zvijezda - Široki Brijeg 2:0 Sarajevo - Čelik 3:0