Evropska liga
0

Sarajevo odigralo neriješeno protiv Cluja

Sarajevo-x.com
U prvoj utakmici play offa za UEFA Evropsku ligu Sarajevo je pred više od 26 hiljada gledatelja remiziralo protiv rumunskog Cluja čime je nastavljena serija odličnih evropskih rezultata. Gol za goste postigao je Dani dok je na 1:1 izjednačio Damir Hadžić pogotkom u istoj minuti kao i protiv Helsinborga.

Pred više od 26 hiljada gledatelja na najvećem bh. stadionu Asim Ferhatović Hase, gosti iz Rumunije agresivno su otvorili utakmicu preuzimajući terensku inicijativu. Već u drugoj minuti utakmice stvorili su prvu priliku, ali je Alaim bio na visini zadatka.

Terenska inicijativa gostima iz Cluja isplatila se u 19. minuti utakmice kada je Dani loptu ubačenu sa desne strane glavom poslao u nebranjeni dio gola Sarajeva na radost malobrojne skupine gostujućih navijača.

Nakon pogotka Sarajevo preuzima inicijativu i u 24. minuti preko Muminovića upućuje prvi šut prema golu Cluja koji odlazi pored stative. Dvije minute nakon toga nova radost gostujućih igrača i navijača koja je prekinuta sudijskim zviždukom koji je označio ofsajd poziciju rumunskog napadača.

Dobra igra nakon primljenog pogotka u 34. minuti susreta rezultirala je najboljom prilikom za Sarajevo. Hadžić je uputio udarac sa 7-8 metara koji je golman gostiju vrhovima prstiju skrenuo u stativu. Tri minute nakon toga uslijedio je novi pokušaj igrača bordo tima kada je Dudo glavom prebacio gol Cluja.

I nastavak susreta bordo tim nastavio je u istom ritmu nošen pjesmom fenomenalnih navijača. Domaći igrači kontrolišu sredinu terena, ali bez konkretnih prijetnji po gol Cluja. Većina napada odvijala se po lijevoj strani, ali dobra kombinatorika i kratki pasovi nisu rezultirali šansama.

Inicijativa Sarajeva ipak se isplatila u 77. minuti susreta kada Hadžić pogotkom nakon sjajne akcije na lijevoj strani publiku na Koševu dovodi do delirijuma.

Na samom kraju utakmice Sarajevo je imalo sjajnu priliku, ali je golman gostiju loptu uhvatio na samoj gol liniji.

Evropska liga, prve utakmice 4. pretkola:

Sarajevo - Cluj 1-1 Partizan - Žilina 1-1 Slavia Prag - Crvena Zvezda 3-0 Dinamo - Hearts 4-0 (Mandžukić 5, Papadopoulos 36, Vrdoljak 56, Bišćan 60) Guingamp - HSV 1-5 (Hesl ag – 89 / Guerrero 7, Petrić 11, 26, 86, Berg 51) Rapid - Aston Villa 1-0 (Jelavić 1) Košice - Roma 3-3

Baku - Basel 1-3 BATE Borisov - Litex 0-1 Teplice - Hapoel Tel Aviv 1-2 Bnei Yehuda - PSV 0-1 Trabzonspor - Toulouse 1-3 CSKA Sofia - Dinamo Moskva 0-0 NAC Breda - Villarreal 1-3 PAOK - Heerenveen 1-1 Metalurg - Austria Beč 2-2 Sturm - Metalist 1-1 Dinamo Bukurešt - Slovan Liberec - prekid kod 0-2 u 88. minuti

Steaua - St. Patricks 3-0 Twente - Karabakh 2-1 Vaslui - AEK 2-1 Sivasspor - Šahtar 0-3 Brondby - Hertha 2-1 Lech - Club Brugge 1-0 Sion - Fenerbahçe 0-2 Ajax - Slovan Bratislava 5-0 Benfica - Vorskla Poltava 4-0 Galatasaray - Levadia 5-0 Genoa - Odense 3-1 Lazio - Elfsborg 3-0 Maribor - Sparta Prag 0-2 Racing Genk - Lille 1-2 Everton -Olomouc 4-0 Fulham - Amkar Perm 3-1 Stabaek - Valencia 1-3 Werder - Aktobe 6-3