25.7.2013. u 22:54
0
158
0
Viceprvak Bosne i Hercegovine FK Sarajevo večeras je u 21:00 na stadionu Asim Ferhatović Hase odigrao uzvratnu utakmicu protiv albanskog Kukesija u okviru 2. pretkola Evropske lige. Gostujuća ekipa je u glavni grad BiH došla sa golom prednosti nakon što su u prvoj utakmici pobijedili rezultatom 3:2. Nakon 90 minuta bez golova, gosti iz Tirane su se plasirali u treće pretkolo Evropske lige. Tekstualni prijenos utakmice uz najnovije fotografije sa najvećeg bh. stadiona mogli se pratiti na portalu Klix.ba.
96' - Kraj utakmice na Koševu i kraj za Sarajevo u ovosezonskim evropskim takmičenjima.

90' - Pet minuta produžetka na Koševu. Kako sada stvari stoje, Kukesi će ići u 3. pretkolo Evropske lige.

87' - Odličan šut Todorovića sa 20-tak metara, Halili ponovo brani.

85' - Pet minuta do kraja utakmice na Koševu. Navijači Sarajeva vjeruju u gol i prolaz dalje. Sve je manje vremena.

84' - Kukesi je preuzeo inicijativu na terenu, Sarajevo sada u podređenoj ulozi.

82' - Šut Osmanagića sa velike udaljenosti otišao preko gola.

78' - Karić je srušen u šesnaestercu, ali sudija nije ponovo dosudio nastrožnu kaznu. Sve manje vremena za Bordo tim.

75' - Samo jedan igrač Kukesija nalazi se na polovini Sarajeva, opsada gola Halilija još uvijek traje.

69' - Zvižduci za Melunovića prilikom izlaska sa terena.

69' - Karić mijenja Melunovića.

68' - Nevjerovatno! Melunovićev šut bez problema brani golman Kukesija. Traljav šut napadača Sarajeva.

67' - Musemić ne može da gleda izvođenje penala.

66' - Penal za Sarajevo. Šunjevarić je srušen u kaznenom prostoru Kukesija.

61' - Velika šansa za Sarajevo, ali Todorović nije uspio poslati loptu u mrežu gola Kukesija.

56' - Stativa! Jedan od odbrambenih igrača Kukesija mogao je postići autogol. Nažalost, nijedan igrač Sarajeva nije bio u blizini da loptu pošalje u mrežu gola tima iz Tirane.

48' - Horde zla sa tribina traže gol i pobjedu. Skoro svi igrači Sarajeva su na polovini Kukesija.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Koševu. Sarajevu treba gol za prolazak u 3. pretkolo Lige prvaka.

45' - Kraj prvog poluvremena na Koševu. Sarajevo se probudilo u završnici, odlične šanse imali Tadejević, Todorović i Haurdić. Nadamo se golovima u mreži Kukesija u drugom poluvremenu.

44' - Minuta do kraja prvog poluvremena. Bordo tim niže šanse, ali odbrana Kukesija se dobro drži.

43' - Još jedna odlična šansa za Sarajevo. Todorović je šutirao sa nekih 18 metara, ali je lopta otišla nedaleko od lijeve stative gola Kuksija. Bordo tim angažovaniji u završnici prvog poluvremena.

41' - Prečka Tadejevića! Šteta!

37' - Osim šanse Todorovića, golman Kukesija bez veće posla.

31' - Odlična prilika za Bordo tim. Haurdić je šutirao iz slobodnog udarca, ali je golman Halili vrhovima prstiju odbranio siguran gol.

26' - Nesigurna odbrana Bandovića nakon ubacivanja jednog od igrača Kukesija.

25' - Gledatelji na Koševu ne mogu biti zadovoljni trenutnim rezultatom ni igrom Sarajeva.

18' - Todorović odlično šutira, ali je lopta otišla pored gola.

12' - Odbrana Kukesija u uvodnim minutama na visini zadatka, Bordo tim još uvijek bez prave šanse za gol.

8' - Sarajevo dominira na sredini terena, mreže miruju.

5' - Nakon uvodnih pet minuta igre bez većih prilika. Navijači Bordo tima sa sjevera ne prestaju sa pjesmom.

1' - Za Kukesi nastupaju Halili, Brahja, Hallači, Malacarne, Peqini, Malota, Progni, Malindi, Allumča, Karabeci i Hoxha.

1' - Počela je utakmica na Koševu. Sarajevo prvo napada.

- - Trener Sarajeva Husref Musemić odlučio je na teren poslati Bandovića, Tatomirovića, Tadejevića, Dupovca, Haurdića, Todorovića, Šunjevarića, Džakmića, Cimirota, Suljića i Melunovića.

- - "Veoma su brzi i tako i igraju. Imaju dva odlična bočna igrača, a prednost im je i kreativan igrač u sredini terena, Enkel Alikaj, koji je dokazao svoj kvalitet", kazao je za Klix.ba nogometaš Bordo ekipe Mario Tadejević.

- - "Rezultat iz prve utakmice nije toliko loš, jer s golom prednosti na našem terenu prolazimo u 3. pretkolo. Jasno je da nam neće biti nimalo lako, ali vjerujem da mi to možemo", rekao je napadač FK Sarajevo Alen Melunović.

- - "Svjesni smo da je ova utakmica izuzetno važna za nas igrače, za navijače, klub, grad i državu. Nećemo dopustiti da ponovimo greške iz prvog susreta, Napast ćemo od prve minute i dati sve od sebe kako bismo pobijedili i prošli dalje", rekao je kapiten timsa sa Koševa Muhamed Džakmić.

- - "Ja sam jedini krivac za poraz u Tirani. Napravio sam greške zbog kojih se gube utakmice. Takva mi je pozicija da to svi vide i ja prihvatam odgovornost za poraz. Sada moramo to zaboraviti i krenuti dalje", kazao je golman Dejan Bandović.

- - Nogometaši oba tima trenutno se zagrijavaju, a navijači još uvijek pristižu na stadion. Trenutno, na Koševu ima preko 10.000 navijača.

- - U svojoj 83 godine dugoj historiji, Kukesi je nekoliko puta mijenjao ime. Prvo su se zvali Shoqëria Sportive Kosova, a nakon toga i Klubi Sportiv Përparimi te Futboll Klub Kukësi, naziv koji nose i danas.

- - Pobjednik večerašnje utakmice igrat će protiv Metalurga iz Donjecka.