0

Sarajevo izgubilo od GOŠK-a na Koševu, Čeliku bod u Mostaru

Piše: J. H.
(Foto: Nedim Grabovica/Sarajevo-x.com)
U okviru 17. kola Premijer lige BiH danas je odigrano pet utakmica. Najveću senzaciju napravili su igrači GOŠK-a iz Gabele koji su na Koševu savladali Sarajevo sa 2-0.

FK Sarajevo - GOŠK

Na Koševu je danas bilo oko pet hiljada najvatrenijih navijača bordo tima. Sarajevo je u prvih desetak minuta imalo inicijativu protiv gostiju iz Gabele, ali bez konkretnih prilika za postizanje gola.

Ipak, gosti iz Gabele došli su prvi u vodstvo. Nakon prelijepe akcije, GOŠK je golom Džafića poveo u 22. minuti. Nakon primljenog gola, Sarajevo ne uspijeva napraviti neku veliku šansu. Nekoliko navijača tima sa Koševa uputilo je zvižduke Sarajevu zbog svega prikazanog u prvom poluvremenu.

U 52. minuti Tomislav Tomić imao je sjajnu priliku za GOŠK, ali je lopta otišla preko gola. Sarajevo je u 63. minuti zaprijetila GOŠK-u ali je odbrana tima iz Gabele izbila loptu ispred Haskića. U nastavku utakmice, igrači Sarajeva teško su uspijevali doći do gola gostiju.

U 75. minuti Obuća je imao sjajnu priliku, ali je rezultat ostao nepromijenjen. U 81. minuti Sarajevo je ostalo bez igrača na terenu. Crveni karton dobio je Matko.

Džafić je postigao i svoj drugi gol u 90. minuti. Slaba predsava Jovićevih izabranika na Koševu.

HŠK Zrinjski - NK Čelik

Na stadionu u Mostaru utakmicu protiv Čelika pratilo je oko 700 navijača Zrinjskog koji je poveo već u petoj minuti preko Kristijana Ivešića.

Domaća ekipa je ponovo preko Ivešića zaprijetila u nekoliko navrata, ali je golman Zeničana bio na visini zadatka. na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1-0 za domaću ekipu.

Početkom drugog poluvremena, Čelik je bio nešto ofanzivniji. Ipak, Zrinjski preko Marjanovića zaprijetio u 51. minuti ali je lopta otišla pored gola. U 83. minuti, Ćović u dresu Čelika dobio je drugi žuti karton te su Zeničani ostali bez igrača na terenu.

Ipak, gosti iz Zenice uspjeli su izjednačiti u 89. minuti preko Šišića.

NK Travnik - FK Olimpic

Na travničkoj Piroti prvu priliku imao je nogometaš Olimpica Haris Harba, ali je bio neprecizan. Ipak, u 22. minuti domaći tim je poveo preko Terzića koji je natrčao na odbijenu loptu i matirao golmana Olimpica. Nakon vodstva, Travnik je preuzeo inicijativu na terenu do kraja prvog poluvremena.

Ni u drugom poluvremenu nije bilo velikih šansi iako je Travnik imao veći posjed lopte. No, Olimpic je ipak uspio izjednačiti na Piroti zahvaljujući golu Regoja u 80. minuti.

No, Veziri su do kraja utakmice postigli još jedan gol za vrijednu premijerligašku pobjedu nad timom iz Sarajeva.

NK Široki Brijeg - NK Zvijezda

U prvih 15 minuta, Širokobriježani su bili mnogo opasniji ali nisu uspjeli matirati golmana Zvijezde. Đelmić je imao u 15. minuti priliku da dovede Široki u vodstvo, ali je linijski sudija svirao ofsajd. Do kraja prvih 45 minuta, Široki je imao imao više loptu u svom posjedu, ali bez konkretne realizacije. Jahić je početkom drugog poluvremena imao odličnu priliku da Zvijezdu dovede u vodstvo, ali pogodio stativu.

Širokobriježani su mogli do vodstva u 69. minuti, ali je Šilić bio neprecizan. U istoj minuti zaprijetila je i Zvijezda preko Halilovića. Do kraja utakmice, mreže su mirovale.

FK Slavija - FK Velež

U prvih 20. minuta gledatelji u Lukavici nisu mogli biti zadovoljni igrom nijednog tima. Do kraja prvog poluvremena, mreže u Istočnom Sarajevu su mirovale. Na početku drugog poluvremena, domaća ekipa je imala veći posjed lopte i vršili su pritisak na odbranu Mostaraca. No, rezultat se nije mijenjao. U 56. minuti Radovanović je imao odličnu šansu za Slaviju, ali je golman Veleža Bandović odbranio šut.

Ipak, Velež je u sudijskoj nadoknadi došao do velike pobjede i tri boda.

Premijer liga BiH, 17. kolo FK Sarajevo - GOŠK 0-2 HŠK Zrinjski - NK Čelik 1-1 NK Travnik - FK Olimpic 2-1 NK Široki Brijeg - NK Zvijezda 0-0 FK Slavija - FK Velež 0-1