70

Sarajevo deklasiralo Slaviju, odličan gol Komazeca

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru 17. kola nogometne Premijer lige BiH Sarajevo je večeras slavilo protiv Slavije rezultatom 3:0. Strijelci su bili Puzigaća (55.), Karić (74.) i Komazec (77.).

Prvu veliku priliku vidjeli smo tek u 20. minuti kada je igrač Bordo tima Karić dodao loptu Todoroviću koji šutira, ali Popović glavom izbija s gol linije.

U 35. minuti Slavija je pokušala uzvratiti preko Karamatića koji je pucao glavom, no neprecizno.

Sarajevo je u prvom poluvremenu imalo incijativu, no bez većih prilika s obje strane.

Po povratku s pauze igrači oba tima su se aktivirali. Puzigaća je u 50. minuti šutirao s 25 metara, ali lopta odlazi malo pored gola.

Odmah potom uzvraća Slavija preko Todorovića ali bez gola.

Mreža se zatresla u 55. minuti kada je Puzigaća glavom zabio gol za vodstvo Bordo tima od 1:0.

U 62. minuti Slavija ostaje s igračem manje. Popović je dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom.

Iskoristilo je to Sarajevo koje preko Karića u 74. minuti povećava vodstvo na 2:0. Tri minute kasnije Bordo tim ponovo zatresa Slavijinu mrežu. Komazec je šutirao sa nevjerovatnih 30 metera i pogodio za 3:0, što je bio i konačan rezultat.