0

Sarajevo deklasiralo Rudar, Željezničar slavio u Zvorniku

Piše: Dalibor Bošnjak
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Danas je odigrano pet utakmica u okviru 22. kola bh. Premijer lige. Pobjede su ostvarili Sarajevo, Željezničar, Sloboda, Čelik i Velež.

Sarajevo - Rudar P. 5:1

Ekipa Sarajeva je odigrala odličnu utakmicu protiv Rudara iz Prijedora i zabilježila ubjedljivu pobjedu, uprkos već poznatim suspenzijama petorice prvotimaca. Prvi gol je postignut već u 13. minuti susreta. Grešku gostujuće odbrane je iskoristio Emir Obuća i nakon centaršuta Veldina Muharemovića doveo Sarajevo u vodstvo. Popularni Lede se nakon asistencije upisao i na listu strijelaca. Precizan je s bijele tačke bio u 38. minuti, no, to nije sve. Svoj drugi gol na utakmici, a treći za ekipu s Koševa, postigao je Emir Obuća u finišu prvog dijela. Do hat-tricka je Obuća stigao u 62. minuti i postavio rezultat na 4:0. Katastrofu Rudara je zapečatio Haris Handžić u 74. minuti i povisio vodstvo na 5:0. Utješni gol za goste je djelo Zlatka Đorića iz 80. minute. Sarajevo je slavilo ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:1.

Sloboda - Budućnost 1:0

Gledaoci su na Tušnju u Tuzli jedini pogodak vidjeli u 14. minuti. Domaće je u vodstvo doveo Almir Bekić. Gosti su pokušavali uzvratiti preko brzih kontri. No, do kraja susreta promjene rezultata nije bilo. Tuzlaci su ostvarili minimalnu pobjedu na domaćem terenu.

Čelik - Zvijezda 4:1

Čelik je u vodstvo došao u prvim minutama susreta. U 4. minuti je na asistenciju Kuduzovića pogodio Hadžić. Rezultat na 2:0 je u 45. minuti povisio Adilović, koji je pogodio nakon asistencije Brkovića. Treći gol za Zeničane je djelo defanzivca Semjona Miloševića iz 67. minute. Mnogo bolja igra ekipe Čelika je rezultirala i četvrtim golom. Strijelac je u 74. minuti bio Dario Purić. Gol za goste je u 87. minuti postigao Damir Tosunović i postavio konačan rezultat ove utakmice, Čelik - Zvijezda 4:1.

Drina - Željezničar 0:2

Željezničar je u Zvornik doputovao s namjerom da osvoji sva tri boda. To se moglo naslutiti po dobroj igri "plavih" sa Grbavice koji su poveli u 56. minuti preko Edina Višće. Već u 62. minuti je bilo 2:0 za goste. Mladi Višća je ovaj put asistirao Jadranku Bogičeviću. Željezničar je zasluženo odnio sva tri boda sa gostovanja kod Drine.

Velež - Travnik 1:0

Prvo poluvrijeme utakmice u Vrapčićima je proteklo u blagoj dominaciji domaće ekipe. No, Travničani su opasno prijetili. U prvom poluvremenu nije bilo golova. U nastavku je Velež ipak uspio povesti i to u 60. minuti, kada je Velagić asistirao Okiću. To je ujedno i bio jedini pogodak na ovom susretu, iako su gosti bili sve opasniji kako se susret bližio kraju. Okićev gol je bio dovoljan za važna tri boda "rođenih".

U nedjelju su na rasporedu još tri preostale utakmice 22. kola bh Premijer lige, a sastaju se Zrinjski - Borac, Slavija - Olimpic i Široki Brijeg - Leotar.

Rezultati utakmica 22. kola bh. Premijer lige:

Sloboda - Budućnost 1:0, Sarajevo - Rudar 5:1, Velež - Travnik 1:0, Drina - Željezničar 0:2, Čelik - Zvijezda 4:1.

1. Borac 21 14 5 2 27:9 47
  2. Željezničar 22 13 2 7 37:16 41
  3. Sarajevo 22 11 5 6 34:21 38
  4. Sloboda 22 10 4 8 21:19 34
  5. Olimpic 21 10 3 8 21:23 33
  6. Travnik 22 10 2 10 36:28 32
  1. Rudar 22 8 8 6 26:28 32
  2. Čelik 22 9 4 9 25:21 31