0

Sarajevo deklasiralo Kozaru rezultatom 4:0

Piše: Dalibor Bošnjak
Utakmica Sarajevo - Kozara (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U utakmici 6. kola Premijer lige BiH, Sarajevo je na stadionu "Asim Ferhatović Hase" dočekalo ekipu Kozare. Ekipa koju vodi češki stručnjak Jirži Plišek je slavila rezultatom 4:0.

Prvu priliku u susretu Sarajeva i Kozare je imao kapiten domaćih Sedin Torlak u 9. minuti, ali se nije snašao. Kozara je zaprijetila sedam minuta kasnije preko Basare koji je ušao u šesnaesterac, ali je njegov šut otišao pored gola Adilovića.

U 26. minuti je sjajno iz slobodnog udarca šutirao Sesar, posljednje pojačanje ekipe sa Koševa, ali nije bio precizan. Četiri minute kasnije je dobru priliku za domaće propustio i Kojašević. Ipak, Sarajevo je došlo u vodstvo u 34. minuti. Kojašević je ubacio loptu iz kornera, a Bajraktarević je poslao u mrežu golmana gostiju Kozića. Na drugoj strani je pokušao uzvratiti Stjepanović, ali bezuspješno. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 u korist Sarajeva.

Oko 50. minute je navodno zboden jedan navijač Sarajeva na sjevernoj tribini koji je odvezen kolima hitne pomoći. Od tog trenutka je prestalo navijanje najvatrenijih navijača FK Sarajevo, a policija je započela uviđaj.

Sarajevo je u 69. minuti došlo do drugog gola. Suljić je iskoristio grešku protivničke odbrane i golmana, te loptu poslao u mrežu i povisio rezultat na 2:0.

Samo dvije minute kasnije, treći gol za Sarajevo je postigao Kojašević, koji je sjajno pogodio iz slobodnjaka. Nakon toga je priliku propustio i napadač "bordo" ekipe Obuća. Njegov pokušaj makazicama nije urodio plodom. U 83. minuti je topovski šutirao Maksumić,ali nije pogodio.

Četvrti gol ze Sarajevo je djelo Torlaka iz 86 minute. Ovog puta se kapiten domaćih snašao u kaznenom prostoru nakon kornera kojeg je izveo Kojašević, te je poslao loptu u mrežu gostiju. Sarajevo je slavilo visoku pobjednu nad Kozarom rezultatom 4:0.

6. kolo Premijer lige:

Sarajevo - Kozara 4:0 (Bajraktarević 34., Suljić 69., Kojašević 71., Torlak 86.) Rezultati šestog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Čelik - Željezničar 1:1 Velež - Široki Brijeg 0:2 Zvijezda - Olimpic 1:0 Sloboda - Travnik 1:0 Sarajevo - Kozara 4:0 Borac - Zrinjski 2:1. U nedjelju igraju GOŠK - Rudar i Slavija - Leotar.

1. Sarajevo 6 5 1 0 19:5 16
  1. Borac 5 4 1 0 10:4 13
  2. Široki Brijeg 6 4 1 1 9:3 13
  3. Velež 6 3 2 1 7:4 11
  4. Sloboda 6 3 0 3 4:6 9
  5. Zrinjski 6 2 2 2 15:13 8
  6. Željezničar 6 2 2 2 10:8 8
  7. Travnik 5 2 1 2 8:8 7