Tok utakmice: FK Sarajevo - Borussia M. 2:3

21.8.2014. u 20:11
93
201
93
Na portalu Klix.ba ste pratiti tekstualni prenos prve utakmice play offa Evropske lige u kojoj FK Sarajevo na stadionu "Asim Ferhatović Hase" poraženo rezultatom 2:3 od njemačkog bundesligaša Borussije M'gladbach.
93' - Kraj utakmice. Sarajevo je igralo hrabro, ali je na kraju poraženo od Borussije M'gladbach rezultatom 2:3. Revanš se igra za sedam dana u Njemačkoj.

91' - Propala je još jedna prilika za Sarajevo. Cimirot dobija aplauz publike. Odigrao je sjajno večeras.

90' - Igrat će se još 2 minute.

90' - Posljednji minut regularnog dijela utakmice.

89' - Sjajna reakcija Dupovca u odbrani. Pravi kapiten.

88' - Nogometaši FK Sarajevo su vidno umorni, ali se i dalje bore lavovski za svaku loptu. Kakva predstava Divova.

87' - Igrači Borussije pokušavaju dugim napadima potrošiti što više vremena.

85' - Još pet minuta do kraja utakmice. Naprijed Sarajevo!

84' - Nogometaši Borussije smiruju igru, pokušavaju sačuvati rezultat i u Njemačku se vratiti s pobjedom.

83' - Duljević ubacio, Velkoski pokušao atraktivno, ali nema gola.

82' - Hazard je zamijenio Raffaela u ekipi M'gladbacha.

81' - Korner za Borussiju, nema opasnosti po Bandovića

79' - Još uvijek se igra otvoreno na obje strane. Hrgota pogađa stativu.

78' - Asistencija Duljevića za Bilbiju, koji ipak ne uspijeva doći do lopte.

76' - Kovačević zamijenio Radovca, a Protić Puzigaću. Dvostruka izmjena Uščuplića.

75' - Nema predaje, idemo dalje Sarajevo!

72' - Novi gol za Borussiju M'gladbach. Pogodio je Hrgota. Bio je to njegov drugi gol na večerašnjoj utakmici. Bandović je bio nemoćan.

71' - Sarajevo i dalje hrabro napada, mada su opasni i gosti iz Njemačke.

70' - Napad Sarajeva bezuspješan, uslijedio je kontranapad, a Berberović je spasio gol Sarajeva.

68' - Velika prilika i veliki promašaj za Borussiju. Sreća za Sarajevo nakon greške Dupovca.

65' - Korb je zamijenio Hahna u ekipi Borussije M'gladbach.

63' - Ofsajd za Velkoskog, ali sjajna asistencija Duljevića. Momak pravi pometnju među igračima Borussije. Nevjerovatan nogometaš.

63' - Igrači Borussije gube koncentraciju, barem se tako čini u ovim trenucima. Idemo to iskoristiti!

62' - Sarajevo napada i bolji je protivnik na terenu. Divovi mogu do pobjede.

61' - Trese se Koševo, navijači žele pobjedu Sarajeva. Samo hrabro Divovi!

60' - U kakvog je majstora izrastao mladi Duljević. Tek je ušao u igru i već je pogodio. Fantastičan igrač.

59' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Duljević je odlično pogodio! Asistirao je Velkoski!

58' - Odličan napad za Sarajevo, lopta ide u korner.

57' - Propala prilika za Sarajevo, a onda je Tatomirović spriječio kontru,

56' - Podrška s tribina stadiona "Asim Ferhatović Hase" ne prestaje. Naprijed Sarajevo!

54' - Sarajevo nastavlja igrati u visokom tempu. Zaista, velika je šteta zbog jeftino primljenog drugog gola.

52' - Sjajni Haris Duljević je ušao u igru umjesto Okića. On će sigurno ubrzati igru Sarajeva.

51' - Napad za Borussiju, ali sjajno reaguje Tatomirović i otklanja opasnost.

48' - Pao je Puzigaća blizu šesnaesterca Borussije, nema prekršaja.

47' - Novi loš ubačaj iz kornera za Stojčeva.

48' - Korner za Sarajevo, ubacio je Stojčev, ali Tatomirović nije uspio doći do lopte.

47' - Dženan Ušćuplić je na zagrijavanje poslao Protića i Duljevića.

46' - Herrmann je ušao u igru umjesto Traoréa u ekipi Borussije M'gladbach.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Naprijed Sarajevo!

- Nogometaši oba tima izlaze na teren, uskoro počinje drugo poluvrijeme

45' - Kraj prvog poluvremena. Nakon prvih 45 minuta Sarajevo gubi od Borussije M'gladbach rezultatom 1:2. Šteta, s obzirom na sjajnu igru Divova.

44' - Sarajevo je pokazalo da itekako može igrati s Borussijom, ali je individualne greške protivnik znalački kaznio.

42' - Novi šut Stojčeva, ali ponovo nije bio precizan.

41' - Kakva greška Dejana Bandovića. Neshvatljivo je pogriješio golman Sarajeva. Glavom je za novo vodstvo Borussije pogodio Hrgota.

39' - Dva neuspješna napada Borussije, odbrana Sarajeva na visini zadatka.

37' - Divovi igraju odlično u prvom poluvremenu.

37' - Novi napad za Sarajevo, ali loše primanje lopte Miloša Stojčeva. Kontru Borussije zaustavlja Dupovac na drugoj strani.

34' - Igra se na sredini terena, ali je tempo i dalje visok.

33' - Ofsajd za Velkoskog.

31' - Nemanja Bilbija je u ofsajdu.

30' - Žuti karton za Ivana Tatomirovića.

29' - Nogometaši Sarajeva igraju hrabro, fantastično. Radovac prekida napad Borussije, ali Velkoski ne uspijeva šutirati.

29' - Novi napad Sarajeva preko Okića, ali nema prilike za novi gol.

27' - Naprijed Sarajevo, idemo po perokret!

26' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Bojan Puzigaća je strijelac! Sarajevo je izjednačilo rezultat protiv Borussije! Asistenciju je upisao Krste Velkoski!

23' - Kapiten Sarajeva Amer Dupovac je u ofsajdu. Sudija prekinuo napad Sarajeva.

22' - Novi napad FK Sarajevo, korner za naš tim. Izveo ga je Stojčev, ali loše.

21' - Odlična prilika za Stojčeva, koji šutira pored gola. Naprijed Sarajevo!

20' - Divovi traže rješenje kojim bi došli do gola Borussije, Cimirot je probio odbranu i ubacio za Velkoskog, koji ne dolazi do lopte.

19' - Sarajevo je u ovoj utakmici ravnopravan protivnik bundesligašu.

19' - Fenomenalna podrška za FK Sarajevo. Koševo se trese. Cimirot šutira ka golu Borussije, ali je Sommer odbranio njegov udarac.

18' - Lopta je kod nogometaša Sarajeva, Puzigaća ponovo centrira, ali lopta odlazi u gol aut.

17' - Napad Sarajeva preko Puzigaće, ali Okić nije stigao na centaršut. Pao je i prilika za Sarajevo je propala.

14' - Centaršut igrača Borussije, Bandović nije imao problema.

13' - Sarajevo uopće nije izgledalo loše na terenu, ali je Borussia ipak došla do vodstva.

12' - Lopta izvedena iz ugla, nema opasnosti po Borussiju, koja je krenula u novi napad.

12' - Okić šutira pored gola nakon akcije Sarajeva.

10' - Gol za Borussiju je postigao Hahn. Šteta za Sarajevo, koje ponovo prima gol u ranoj fazi utakmice.

9' - Radovac zaustavlja napad Borussije na sredini terena.

8' - Berberović ubacio za Okića, nema gola. Sarajevo igra hrabro.

5' - Grmi Koševo, kakva podrška za Divove. Horde zla navijaju u argentinskom stilu.

4' - Korner izvodi Stojčev, ali nema prilike za Sarajevo.

4' - Odlična prilika za Stojčeva, ali je loše šutirao i ostaje 0:0.

3' - Sarajevo se nije uplašilo bundesligaša i hrabro kreće naprijed.

2' - Napad Sarajeva je zaustavljen, nema opasnosti po goste.

1' - Prvi napad je za Borussiju i odličan šut, ali je Bandović imao sreće.

1' - Počela je utakmica između Sarajeva i Borussije M'gladbach. NAPRIJED DIVOVI!

20:43 - Baklje su već upaljene, ludilo.

20:43 - Posljednje sudijske pripreme, sjajna koreografija Hordi zla na sjevernoj tribini.

20:42 - Gromoglasna podrška navijača Divova, grmi Koševo.

20:41 - Aplauz publike na Koševu, pozdravljanje igrača i raspoređivanje na terenu. Spektakl uskoro počinje.

20:39 - Nogometaši Sarajeva i Borussije M'gladbach izlaze na teren.

20:39 - Gromoglasan aplauz nakon pjesme "Sarajevo, ljubavi moja" koja je odjekivala Hasetovim stadionom.

20:38 - Istočna, sjeverna i zapadna tribina su ispunjene gotovo do posljednjeg mjesta, što obećava gromoglasnu podršku za nogometaše FK Sarajevo u duelu s favoriziranim protivnikom, Borussijom M'gladbach. Utakmica počinje za 7 minuta.

20:36 - Nogometaši oba tima su obavili zagrijavanje. Uskoro će ponovo izaći na teren i započeti utakmicu.

20:32 - Selektor nogometne reprezentacije BiH Safet Sušić gledat će utakmicu iz VIP lože. On vjeruje da Divovi mogu napraviti čudo.

"Teško je sada očekivati da Sarajevo eliminiše jednu od 5-6 najboljih njemačkih ekipa, ali isto tako treba imati na umu da su čuda u nogometu moguća i da se sve češće dešavaju. Vrlo je važno da Sarajevo pruži dobru igru i jak otpor Borussiji", kazao je Sušić, koji će posebno pratiti golmana Dejana Bandovića i mladog nogometaša Gojka Cimirota.

20:32 - Atmosfera na stadionu "Asim Ferhatović Hase" se bliži usijanju, sve je spremno za večerašnji spektakl.

20:30 - Borussia večeras neće potcijeniti Sarajevo.

"Igramo protiv tehnički jake ekipe koja igra dobro i brzo. Uspjeli su izbaciti Atromitos koji je bio četvrti u grčkoj ligi. Mi moramo odigrati dobro u polju, praviti presing i na adekvatan način odgovoriti na presing protivnika", izjavio je trener Borussije Lucien Favre na jučerašnjoj konferenciji za medije.

20:28 - Ohrabrenja za igrače FK Sarajevo su stigla sa svih strana, a sreću im je poželio i bh. reprezentativac Vedad Ibišević, napadač Stuttgarta.

"Moraju pokazati više želje od njemačkog kluba. Trebaju se boriti do posljednjeg atoma snage. Borussia je kvalitetom ispred, ali ih Sarajevo treba pokušati 'uhvatiti na spavanju'. Bit ću uz Sarajevo i navijati", rekao je popularni Vedo za Klix.ba.

20:27 - Dovoljan podatak koji govori da se radi o ozbiljnoj ekipi je taj da Borussia ima sjajne rezultate u Bundesligi, a ekipu čine uglavnom reprezentativci različitih zemalja.

20:26 - Oficijelni spiker je pročitao imena nogometaša koji će nastupiti u večerašnjoj utakmici. Fanovi Divova su gromoglasno skandirali prezimena svojih ljubimaca.

20:25 - Sasvim je jasno da je Borussia veliki tim, ali i pored toga postoje određene prednosti koje će nogometaši Sarajeva pokušati iskoristiti u večerašnjoj utakmici.

"Sigurno je prednost to što Bundesliga još nije počela i što oni nisu u takmičarskoj formi, iako su u subotu imali utakmicu u Kupu i pobijedili 3:1. Iako je riječ o Borussiji, mi imamo svoje šanse u ovom duelu", kazao je trener FK Sarajevo Dženan Uščuplić.

20:23 - Navijači zauzimaju svoja mjesta na tribinama stadiona "Asim Ferhatović Hase", utakmica Sarajevo - Borussia M'gladbach počinje za dvedesetak minuta.

20:20 - Uprkos tome što je bundesligaš favorit, u taboru našeg predstavnika se ne namjeravaju predati.

"Sarajevo ima šanse protiv svake ekipe. Ovo će biti spektakl, praznik za klub, igrače i iskrene navijače. Mi ćemo dati sve od sebe za što bolji rezultat uoči revanša u Njemačkoj. Rezultat je teško prognozirati jer je Borussia veliki klub, s kojim je čast igrati. Nadam se dobrom rezultatu po nas, kako bi na revanš otputovali 'hladne glave'. Važno je da ne izgubimo", rekao je ranije za Klix.ba nogometaš FK Sarajevo Džemal Berberović.

20:18 - Navijači Borussije su jučer počeli pristizati u glavni grad BiH, a na tribinama stadiona Koševo će ih biti oko 2.000. Dan su proveli u fan zoni na Skenderiji, a na stadion su stigli u pratnji policije. Incidenata nije bilo, a navijači bh. predstavnika su dočekali protivničke nogometaše aplauzom.

20:14 - Borussia Monchengladbach jedan je od najatraktivnijih klubova koji je u Sarajevo stigao nakon rata. Ekipa ovog bundesligaša vrijedi skoro 120 miliona eura, a prosječna starost igrača iznosi 25,4 godine. Poređenja radi, ekipa Bordo kluba vrijedi nešto više od šest miliona eura.

20:12 - Poznati su sastavi za večerašnju utakmicu. Za Sarajevo će od prve minute zaigrati Bandović, Tatomirović, Berberović, Dupovac, Stojčev, Cimirot, Puzigaća, Okić, Velkoski, Radovac i Bilbija.

U ekipi Borussije M'gladbach od prve minute igraju Sommer, Dominguez, Johnson, Jantchke, Stranzl, Traore, Nordtveit, Hahn, Xhaka, Raffael i Hrgota.