Polovičan učinak "zmajeva"
0

VIDEO / Salihović strijelac, Wolfsburg ponižen

Sarajevo-x.com
Sejad Salihović strijelac je drugog pogotka za Hoffenheim u susretu protiv Hannovera u okviru njemačke Bundeslige.

Salihović je bio siguran izvođač najstrožije kazne u 40. minuti povećavši tako prednost svog tima na 2:0. Strijelac prvog gola bio je Carlos Eduardo koji je pogodio za vodstvo pet minuta ranije. Salihović je u 64. minuti dobio žuti karton.

Do kraja utakmice Hannover je smanjio na 2:1 golom Konea.

I drugi bh. reprezentativac u dresu domaćih, Vedad Ibišević proveo je svih 90 minuta na terenu.

U drugom susretu u kojem su igrali bh. reprezentativci Zvjezdan Misimović i Edin Džeko, Bayern je deklasirao ekipu Wolfsburga rezultatom 3:1.

Bayern je već u drugoj minuti poveo golom Arjena Robbena, da bi u 26. minuti Van Buyten povećao prednost na 2:0.

U 57. minuti Barzagli je postigao autogol za potpuni potop "vukova". Sramotu je ublažio Grafite golom u 90. minuti na asistenciju Džeke.

Kod domaćih je Edin Džeko odigrao cijelu utakmicu, dok je Zvjezdan Misimović zamijenjen u 71. minuti.

Rezultati susreta 21. kola:

Werder Bremen - Hertha 2:1 Keln - Hamburger SV 3:3 Bochum - Bayer Leverkusen 1:1 Freiburg - Schalke 0:0 Hoffenheim - Hannover 2:1

Wolfsburg - Bayern Munchen 1:3

Susret Nurnberg - Stuttgart počinje u 18.30, dok se u nedjelju sastaju Mainz - Borussia Moenchengladbach i Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt.

1. Bayer Leverkusen 21 12 9 0 46:17 45
  2. FC Bayern Munchen 21 13 6 2 45:18 45
  3. FC Schalke 21 12 6 3 31:15 42
  4. Hamburger SV 21 9 9 3 40:24 36
  5. Borussia Dortmund 20 10 6 4 28:23 36
  1. Werder Bremen 21 8 7 6 39:25 31
  2. Hoffenheim 21 8 4 9 29:25 28